سرور مجازی
zoomit

گوگل با وجود افزایش درآمد در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲، با کاهش سوددهی مواجه شده است

اگرچه درآمد آلفابت، شرکت مادر گوگل در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲ بیشتر شده، اما سوددهی این شرکت برای دومین سه‌ماهه‌ی متوالی روند کاهشی خود را همچنان حفظ کرده است. آلفابت در گزارش درآمد سه‌ماهه دوم امسال خود اعلام کرد در این بازه‌ی زمانی حدود ۱۶ میلیارد دلار سود به‌دست آورده که نسبت به سود ۱۸٫۵ میلیارد دلاری در مدت مشابه سال ۲۰۲۱، کاهش یافته است.

به گزارش ورج، یکی از مهم‌ترین دلایل ادامه یافتن روند کاهش سوددهی گوگل مثل سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲، به افزایش هزینه‌ها ارتباط دارد. این شرکت درواقع نسبت به سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۱ درآمد بیشتری به‌ دست آورده که رقم آن به ۶۹٫۷ میلیارد دلار می‌رسد. درمقام مقایسه، درآمد سه‌ماهه‌ی دوم سال گذشته گوگل ۶۱٫۹ میلیارد دلار بود. بااین‌حال، این شرکت در زمینه‌ی تحقیق‌وتوسعه و فروش و بازاریابی حدود ۳ میلیارد دلار بیشتر هزینه کرده است.

تجزیه‌وتحلیل روش‌های درآمدزایی گوگل در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۲، تقریباً مشابه سال گذشته است. تبلیغات در موتور جستجو و سرویس‌های دیگر، همچنان به‌عنوان اصلی‌ترین روش درآمدزایی این شرکت شناخته می‌شود که درآمدی ۴۰٫۷ میلیلارد دلاری برای این شرکت به‌ارمغان آورده است. کسب‌وکار سرویس‌های ابری غول جستجوی اینترنت نیز حدود ۶٫۲ میلیارد دلار درآمدزایی داشته است؛ اگرچه طبق‌معمول این بخش درکل با ضرری حدود ۸۸۸ میلیون دلاری همراه بوده است. تبلیغات یوتیوب حدود ۷٫۳ میلیارد دلار برای این شرکت درآمد به‌دست آورده است که اگرچه مبلغی درخورتوجه به‌نظر می‌رسد اما کندترین نرخ رشد این پلتفرم ویدیویی طی دو سال گذشته محسوب می‌شود. در مقام مقایسه، درآمد گوگل تقریباً در همه‌ی بخش‌ها نسبت به سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

مقاله‌ی مرتبط:

  • احتمال معرفی مدل ویژه و گران‌قیمت گوشی پیکسل در سال ۲۰۲۲ قوت گرفت
  • ظاهراً اپل و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری از معدنچیان غیرقانونی برزیل طلا خریده‌اند

گوگل ماه گذشته به کارمندان خود هشدار داد امکان دارد شرایط سخت‌ شود. ساندار پیچای مدیرعامل این شرکت اوایل ماه جولای یادداشتی برای کارکنان ارسال کرد که در آن هشدار داد این شرکت از وضعیت اقتصادی کنونی جهان مصون نخواهد بود و اشاره کرد افراد باید با کارآفرینی بیشتر، جدیت و تمرکز دقیق‌تر به فعالیت‌های خود ادامه دهند تا دوباره شاهد روزهای خوب و روند رشد صعودی باشند. تنها یک هفته پس از ارسال این نامه، غول فناوری مستقر در مانتین‌ویو اعلام کرد روند استخدام را به‌مدت دو هفته متوقف خواهد کرد و گفت از این دوره‌ی زمانی برای بازبینی تعداد کارمندان خود استفاده خواهد کرد.

میزان درآمدزایی شرکت‌ها، زمینه‌ای برای بررسی تعداد کارکنان آن‌ها ایجاد می‌کند. گوگل سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۱ را با ۱۴۴۰۵۶ کارمند به پایان رساند، درحالی‌که تعداد کارمندان این شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری به ۱۷۴۰۱۴ نفر افزایش یافته است.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا