سرور مجازی
فضای مجازی

طوفان مغناطیسی با توانایی انهدام موشک ایرلند را تهدید می‌کند

 تداخل امواج رادیویی و قطع برق تهدید‌های قریب الوقوعی هستند که طوفان مغناطیسی با خود به دنبال دارد و در حال حاضر مقامات ایرلند را نگران کرده‌است، زیرا این طوفان همانند انهدام یک موشک عمل می‌کند اما نتیجه حمله موشکی نیرو‌های نظامی زمینی نیست، بلکه یک طوفان مغناطیسی خورشیدی بوده که ممکن است در ۱۷ و ۱۸ جولای به کشور‌های اروپایی برسد. بر اساس آنچه که اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا تایید کرد، قبل از این پدیده، طوفانی که دانشمندان آن را با شماره ۳۰۵۸ می‌شناختند، در ۱۴ ژوئیه از خورشید به سمت زمین حرکت کرد.

تامیتا اسکوف، کارشناس هواشناسی فضایی، طوفان مغناطیسی را موشکی توصیف کرد که از سمت خورشید پرتاب شد و قدرت آن به برد X رسید. محدوده X، بالاترین طبقه بندی علمی طوفان‌های خورشیدی از نظر قدرت است، در حالی که طبقه بندی A ضعیف‌ترین محدوده و به ترتیب دسته B، رده C و دسته M، و پس از آن دسته X بوده که میدان مغناطیسی آن ممکن است باعث آسیب به حوزه انرژِی، حمل و نقل و ارتباطات شود. طبق گزارش روزنامه ایرلندی، اگرچه NOAA خطر طوفان خورشیدی را ۱۰ درصد اعلام کرد، اما تأیید کرد که این درصد ممکن است به زودی افزایش یابد.

طوفان مغناطیسی ایرلند را با توانایی انهدام موشک تهدید می‌کند/ طوفان مغناطیسی با توانایی انهدام موشک ایرلند را تهدید می‌کند

پترسون می‌گوید با تقسیم مکان قطار‌ها و خطوط ریلی (بلوک‌ها) که با سیگنا‌ل‌های مجزا همراه هستند می‌توان جایگاه قطار‌ها را مشخص کرد که آیا قطار در جایگاه همچنان مستقر است یا خیر. اگر مانعی سره راه قطار نباشد، این سیگنال‌ها سبز می‌شوند و اگر مانعی جلوی قطار را اشغال کرده باشد، قرمز را نشان می‌دهد و همه این ها بر اساس جریان‌های الکتریکی سازمان‌یافته کار می‌کنند. طوفان‌های خورشیدی با تأثیرپذیری از این جریان‌ها می‌توانند باعث تخصیص نور قرمز به بخش‌هایی از ریل قطار شوند، حتی زمانی که جرم مقابل آن‌ها اشغال نشده باشد. هرچه طوفان خورشیدی قوی‌تر باشد، احتمال اختلال در سیگنال‌های قطار‌ها بیشتر می‌شود و تاخیر‌های ناشی از آن برای مسافران در شبکه ریلی افزایش می‌یابد.

قابل ذکر است که این طوفان‌ها شعله‌های پلاسمایی را از لایه بیرونی خورشید آزاد می‌کند و هنگامی که موج ضربه‌ای آن‌ها به نام انتشارات تاجی (CME) به جو زمین برخورد می‌کند، طوفان‌های مغناطیسی با اثرات متفاوت بر روی ماهواره ها، GPS و شبکه‌های برق ایجاد می‌شوند.


  • بررسی تاثیر طوفان‌های خورشیدی بر فعالیت‌های فضایی

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا