سرور مجازی
فضای مجازی

چگونه امنیت تجهیزات پزشکی را افزایش دهیم؟

به نقل از healthcaredive، از مباحث مهم در صنعت پزشکی این است که تجهیزات پزشکی و موجودی دارو باید ایمن نگه داشته شوند. استفاده از فناوری امنیتی بهترین راه برای اطمینان از مراقبت صحیح از دارایی‌های پزشکی است و در عین حال به شما امکان می‌دهد تا از آخرین نوآوری‌ها مطلع باشید.

چرا وسایل پزشکی و موجودی دارو ردیابی می‌شود؟

ردیابی موجودی یک عنصر حیاتی در چرخه خرید شرکت‌های پزشکی است. با حفظ یک عرضه ایمن و به خوبی ردیابی شده، می‌توانید نیاز‌های خود را قبل از داشتن موجودی کم پیش بینی کنید.

هنگام ردیابی موجودی خود، باید امنیت را برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان ایجاد کنید. این یک اقدام محتاطانه است، اما به شما کمک می‌کند تا چرخه خرید خود را بدون نگرانی بیشتر تعیین کنید.

فناوری امنیتی

سیستم‌های کنترل دسترسی و امنیت ویدئویی مبتنی بر ابر را نصب کنید

فضا‌های پزشکی به ناچار داده‌های حساس را در خود جای خواهند داد و برخی از آن‌ها بیش از سایرین مرکز اطلاعات طبقه بندی شده هستند. به دلیل محرمانه بودن، این فضا‌ها باید دسترسی محدود و اقدامات امنیتی بالایی داشته باشند.

انتخاب تکنولوژی مناسب برای کنترل دسترسی درب امری اساسی است و به عوامل مختلفی از جمله: اندازه دفتر، تعداد کارمندان و دسترسی به فناوری بستگی دارد. علاوه بر این یک سیستم کنترل دسترسی مبتنی بر ابر، از امکان دادن و ممانعت از دسترسی راحت از خانه تا نصب به‌روزرسانی‌ها بدون درخواست، سهولت بیشتری را برای شما فراهم می‌آورد. 

فناوری امنیتی


بیشتر بخوانید 

  • فناوری امنیتی اپل میلیون‌ها گوشی اندرویدی را تهدید می‌کند

برای آشنایی بیشتر با فناوری مبتنی بر ابر آشنا در ادامه به برخی از مزایای این فناوری اشاره شده است؛

دید مداوم؛ مهم نیست در کجا مستقر هستید

منطق اطلاعات و داده‌های ایمن که در صورت نیاز به مراجعه به تاریخ یا ورودی خاص، به طور مداوم پشتیبان گیری می‌شوند؛ این روش مقرون به صرفه است، مخصوصا برای مشاغل کوچکتر پزشکی که ممکن است بودجه لازم برای یک مدل پیشرفته و گران قیمت را نداشته باشند، مفید است.
دسترسی به ابر سریع است و می‌تواند از دستگاه تلفن همراه شما انجام شود، به این معنی که زمان کمتری برای بررسی اقدامات امنیتی شما صرف شود. توانایی افزایش مقیاس در صورت رشد کسب و کار شما، به این معنی که مجبور نیستید مبلغ زیادی را برای سایر اقدامات امنیتی خرج کنید و در عوض می‌توانید بر روی فناوری مبتنی بر ابر خود تمرکز کنید.

یکپارچه سازی ویدئو‌های مبتنی بر ابر و سیستم‌های کنترل دسترسی

ادغام امنیت فیزیکی شما، مانند سیستم‌های ورودی در‌های امنیتی تصویری، با کنترل دسترسی مبتنی بر ابر، سیستمی قوی و قابل اعتماد با پشتیبان گیری در محل در صورت خرابی یکی از سیستم‌ها ایجاد می‌کند؛ به عنوان مثال، داشتن یک سیستم کنترل دسترسی که کاربر را ملزم به داشتن یک فوب می‌کند، اگر مطابق با یک سیستم امنیتی ویدیویی متصل به یک سرور ابری استفاده شود، ایمن‌تر خواهد بود، زیرا می‌توانید از اقدامات احراز هویت دیجیتال و همچنین اقدامات فیزیکی استفاده کنید؛ این بدان معناست که می‌توانید ورودی‌های ساختمان را در طول روز پیگیری کنید و مطمئن شوید که وارد شونده واقعا همان کسی است که سیستم فیزیکی می‌گوید. شما همچنین می‌توانید یک گزارش ورودی دقیق نگه دارید و اگر موجودی دارویی وجود نداشت، می‌دانید از چه کسی بخواهید.

تجهیزات پزشکی

دسترسی به مناطق پرخطر را کاهش دهید

داشتن امنیت برای ورود به یک ساختمان باید یک رویه استاندارد باشد، اما اغلب می‌توان تمهیداتی را برای ورود به اتاق‌های خاص در نظر گرفت. در محیط‌های پزشکی، این امر به طور فزاینده‌ای اهمیت دارد، زیرا فقط برخی از کارکنان باید به اطلاعات و دستگاه‌های حساس دسترسی داشته باشند.

سیستم‌های مدیریت موجودی برای ردیابی سهام، فروش، سفارشات و تحویل استفاده می‌شود که بخش بزرگی از ردیابی و داده‌های پزشکی است. داشتن یک API باز به این معنی است که شما می‌توانید این اطلاعات را با کارمندان و کارکنان منتخب به اشتراک بگذارید، چه برای به روز رسانی موجودی چه برای بررسی سیستم امنیتی.

API‌های باز تضمین می‌کنند هرکسی که نیاز به دسترسی به نرم‌افزار و سیستم‌های مبتنی بر ابر دارد، می‌تواند این کار را انجام دهد، در حالی که شما می‌توانید دسترسی به کسانی را که به آن نیاز ندارند نیز ممنوع کنید.

فناوری امنیتی

سخن پایانی

برای ردیابی دقیق دستگاه‌های پزشکی و موجودی‌های دارو، داشتن فناوری و سیستم‌های امنیتی در محل بهترین راه برای انجام آن است. به این ترتی، می‌توانید گزارش‌ها، ورودی‌ها و به‌روزرسانی‌ها را مدیریت کرده و مراقب آن باشید و در عین حال گزینه لغو فعالیت را هم داشته باشید؛ همچنین می‌توانید از فناوری مبتنی بر ابر برای پیش‌بینی نیاز‌های موجودی خود استفاده کنید و از عملکرد کسب‌وکار پزشکی و امنیت کلی خود سود بیشتری ببرید.

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا