سرور مجازی
فضای مجازی

شکاف صاف و تعجب آور سنگی در عربستان

نظریه‌ها در مورد منشأ تشکیل صخره‌های النسلاء بسیار زیاد است، اما پیدایش این پدیده عظیم زمین‌شناسی احتمالاً یک راز، باقی خواهد ماند. النسلاء در واحه تایما، یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های انسانی بوده که در عربستان واقع شده و متشکل از ماسه سنگ است. با شکاف صافی که به صورت عمودی بین آن‌ها قرار دارد، به نظر می‌رسد این شکاف با دست کنده شده است. به همین دلیل دانشمندان نمی‌توانند دقیقاً توضیح دهند که این شکاف ۴۰۰۰ ساله چگونه از وسط به این صورت ایجاد شده است؛ تخته سنگ‌های کنارهم این شکاف هر کدام ۶ متر ارتفاع دارند.

یکی از برجسته‌ترین تصویر‌های حک شده در این ماسه‌سنگ، تصویر سوارکار اسب که شبیه به اسب‌های عربی بوده را به اذهان متبادر می‌کند. این اسب یکی از قدیمی‌ترین نژاد‌های اسب جهان بوده که همچنان نیز وجود دارد و منشأ آن در قرن هفتم کشور عربستان، بسیار قبل از النسلاء است. این سنگ‌های کاملاً متعادل، موضوع بسیاری از داستان‌ها بوده اند که شاید عجیب‌ترین آن‌ها بیگانگان فضایی باشد. کاربران رسانه‌های اجتماعی، از جمله مجموعه خبری Acerca del Mundo در صفحه فیسبوک خود، نوشتند؛ آیا این حفره که به صورت دقیق برش داده شده می‌تواند توسط بازدیدکنندگان بیگانه‌ای انجام شده باشد که دارای فناوری پیشرفته هستند یا خیر؟

برخی معتقدند یک موجود بیگانه به واحه تایما فرود آمده و با فناوری پیشرفته، صخره را خرد کرده است. برخی دیگر نیز می‌گویند سنگ بر روی یک خط گسل قرار دارد. این نظریه بیان می‌کند که شکاف در سنگ زمانی ایجاد شده که یک نقطه ضعیف تحت تأثیر تغییر صفحات تکتونیکی قرار گرفته است. بر اساس نظریه سوم، چرخه آب و هوای یخ زده را می‌توان با تشکیل النسلاء مرتبط دانست. اگر آب به داخل تخته سنگ باستانی نفوذ کند، سپس یخ و منبسط و بعداً ذوب شود، شکافی را ایجاد می‌کند که در نهایت سنگ را خورد می‌کند.

علت شکاف دقیق صخره النسلا چیست؟

شواهدی از تمدن ناشناخته باستانی وجود دارد که نشان می‌دهد تصاویری که در صخره‌ها حک شده ممکن است کار افرادی بیگانه و با استفاده از از ابزار‌هایی برای تقسیم سنگ به دو قطعه بزرگ، باشد. علت شکاف هرچه باشد، لبه‌های فوق‌العاده صاف تخته سنگ‌ها نشان از سابیدن بیش از حد سنگ‌ها دارد که بعد از هزاران سال دمیدن شن فرسوده و صیقلی شده‌اند.


  • کمک مطالعات جوی جیمز وب به کشف سرنخ‌هایی از جهان‌های بیگانه

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا