سرور مجازی
فضای مجازی

ایلان ماسک از خرید توئیتر کنار کشید

شبکه خبری CNBC گزارش داد بر اساس نامه‌ای که وکیل ایلان ماسک دیروز به مدیر ارشد حقوقی شرکت توئیتر ارسال کرده، این میلیاردر آمریکایی از خرید توئیتر منصرف شده است.

همچنین مایک رینگلر وکیل ایلان ماسک، در نامه‌ای به پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار اظهار داشت که شرکت توئیتر به تعهدات خود در ذیل قرارداد عمل نکرده است.

او گفت: طبق قرارداد، توئیتر اطلاعات تجاری که ایلان ماسک خواسته را ارائه نکرده است.

ایلان ماسک قبلا گفته بود که می‌خواهد ادعا‌های توئیتر درباره اینکه گفته شده فقط حدود ۵ درصد از کاربران روزانه توئیتر حساب‌های کاربری اسپم هستند، را ارزیابی کند.

اکنون مایک رینگلر در نامه ارسالی خود به مدیر ارشد حقوقی شرکت توئیتر نوشته که “شرکت توئیتر به درخواست‌های متعدد برای ارائه اطلاعات حساب‌های جعلی در این پلتفرم پاسخ نداده است. “.

ایلان ماسک

اما در طرف مقابل، توئیتر در نشست مدیران اجرایی خود اعلام کرد که هر روز یک میلیون حساب جعلی و ربات هرزنامه را حذف می‌کند. مدیران اجرایی توئیتر در این نشست تأکید کردند که حساب‌های جعلی این پلتفرم، بسیار کمتر از ۵ درصد از تعداد کاربران فعال آن در هر سه ماهه است.

همچنین توئیتر به کارکنان خود دستور داده تا درباره ایلان ماسک و این اتفاق، اظهار نظر نکنند. از سوی دیگر برت تیلور رئیس توییتر، در واکنش به این خبر اعلام کرد هیئت مدیره شرکت توئیتر قصد دارد اقدامات قانونی را برای اجرای توافقنامه ادغام دنبال کند و افزود: “هیئت مدیره توئیتر متعهد است که این توافق را بر اساس قیمت و شرایط توافق شده با ماسک نهایی کند.”

تصمیم ماسک احتمالاً منجر به یک کشمکش حقوقی طولانی بین این میلیاردر آمریکایی و شرکت توئیتر خواهد شد.حتی ممکن است در نتیجه این منازعه حقوقی ماسک بتواند با اثبات ادعاهای خود توئیتر را با پرداخت مبلغی کمتر خریداری کند.


بیشتر بخوانید

  • شکایت توئیتر از هند به دلیل الزام این شرکت به رعایت قانون!

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا