فضای مجازی

هوش مصنوعی که شعر می‌گوید!

به تازگی برخی از هوش مصنوعی‌ها می‌توانند برای آهنگ‌ها شعر تولید کنند. اگرچه ممکن است این موضوع عجیب به نظر برسد، اما حقیقت این است که صنعت موسیقی چندین سال است که این نوع فناوری را قبول کرده است. این فناوری به صورت مسابقه نیز برگزار می‌شود به طور مثال مسابقه سالانه آهنگ هوش مصنوعی که در آن نوازندگان از سرتاسر جهان برای دیدن اینکه چه کسی می‌تواند بهترین موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد کند، یکی از نمونه‌های آن است.

به گزارش slashgear، ابزارهای موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار قدرتمندی وجود دارد که توسط نوازندگان حرفه‌ای استفاده می‌شود و بسیار گران هستند. در عین حال، ابزار‌های ساده‌ای مانند Keywords to Lyrics (که به آن keyword۲lyrics نیز می‌گویند) وجود دارد که به افراد عادی اجازه می‌دهدبه راحتی و به صورت رایگان از هوش مصنوعی از اشعار تولید شده توسط رایانه استفاده کنند. Keywords to Lyrics توسط دانشمند داده و ترانه سرای آرژانتینی Mathi Gatti، ساخته شده که هدف اصلی او کمک به هنرمندان در زمینه خلاقیت بوده است.

هوش مصنوعی

ابزار موسیقی هوش مصنوعی چه کاری می‌تواند انجام دهد؟

خالق این فناوری می‌گوید: “بعضی اوقات ایده‌هایی دارم که می‌خواهم آن‌ها را به یک آهنگ تبدیل کنم، اما برای آن تنبل هستم، بنابراین فکر کردم ساختن برنامه‌ای که اشعار را از کلمات کلیدی یا عبارات مجزا تولید می‌کند، کار جالبی باشد. بنابراین، Keywords to Lyrics متولد شد. وب‌سایت این هوش مصنوعی رایگان است.

این خالق افزود که این کار را با آموزش مدل‌های زبان هوش مصنوعی از طریق کلمات کلیدی با استفاده از آهنگ‌های هنرمندان برتر در قرن ۲۰ و ۲۱ انجام داده است. اکنون، کاربران می‌توانند هر ترکیبی از کلمات را در ابزار وارد کنند، دکمه‌ای را بزنند و مجموعه کاملی از اشعار یک آهنگ را دریافت کنند. این وب سایت می‌خواهد به ژانر‌های دیگر گسترش یابد تا کاربران بتوانند به اشعار سبک‌های مختلف دسترسی داشته باشند.


بیشتر بخوانید

  • سیستم هوش مصنوعی که نگاه انسان را تقلید می‌کند

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا