سرور مجازی
فضای مجازی

اپل با قابلیت جدید Lockdown Mode نرم افزار‌های جاسوسی را محدود می‌کند

اپل می‌خواهد قابلیت جدیدی به نام “حالت قفل” (Lockdown Mode) را در چند ماه آینده ارائه دهد. این ویژگی لایه جدیدی از حفاظت در برابر حملات سایبری پیشرفته را برای کاربران فراهم می‌کند.

قابلیت Lockdown Mode، پاییز امسال برای آیفون، آی پد و رایانه‌های مک عرضه می‌شود و فعال کردن آن، اکثر پیوست‌هایی که به اپلیکیشن مسیج آیفون ارسال می‌شود، را مسدود می‌کند.  این اقدام اپل به دنبال سو استفاده دو شرکت اسرائیلی از حفره‌های امنیتی نرم افزاری گوشی‌های آیفون صورت می‌گیرد.

در همین راستا شرکت اپل از گروه NSO که سازنده جاسوس افزار پگاسوس که این حملات را انجام می‌دهد شکایت کرده است. آمریکا این شرکت اسرائیلی را در لیست سیاه تجاری خود قرار داده است.

کارشناسان امنیت سایبری بر این باورند که گروه NSO از یک حفره امنیتی مربوط به اپلیکیشن مسیج آیفون سواستفاده کرده است. قابلیت جدید، اتصال‌های غیرطبیعی را مسدود خواهد کرد. شرکت اسرائیلی سلبریت نیز از چنین اتصالات دستی برای دسترسی به اطلاعات کاربران استفاده کرده است.

قابلیت جدید Lockdown Mode

شرکت‌های سازنده جاسوس افزار ادعا می‌کنند فناوری پیشرفته خود را برای کمک به دولت‌ها ارائه می‌کنند، اما یافته‌های فعالان رسانه و گروه‌های مدافع حقوق بشر نشان داده است که این جاسوس افزار‌ها برای حمله به جامعه مدنی، سرکوب مخالفان سیاسی، مداخله در انتخابات و… استفاده می‌شوند.


بیشتر بخوانید

  • معرفی بهترین آنتی ویروس‌های سال ۲۰۲۲

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا