سرور مجازی
تکنولوژی

یکی از بزرگترین ماینرهای جهان، 79 درصد بیت‌کوین‌های خود را فروخت

با فرارسیدن زمستان کریپتویی، وضعیت استخراج‌کنندگان رمزارز نیز با گذشته متفاوت شده است. شرکت Core Scientific که یکی از بزرگترین ماینرهای بیت کوین جهان است، در ماه ژوئن 167 میلیون دلار دارایی بیت کوین خود را فروخته است.

فروش بیت‌کوین‌ها باعث شد این شرکت در پایان سه ماهه دوم سال جاری میلادی 1959 بیت کوین داشته باشد که در مقایسه با 8058 دارایی بیت کوین که در تاریخ 31 ماه مه داشت، بیش از 75 درصد کاهش پیدا کرده است.

شرکت استخراج ارز دیجیتال Core Scientific مستقر در ایالات متحده بیش از 7000 بیت کوین در ماه ژوئن برای پرداخت هزینه سرورها، افزایش ظرفیت داده و تسویه بدهی‌های خود فروخته است.

این شرکت اعلام کرده که رقمی تقریبا برابر با 167 میلیون دلار بیت‌کوین (BTC) در ماه ژوئن با قیمت متوسط ​​23,000 دلار در حدود 7202 واحد بیت کوین فروخته است و حالا تعداد بیت کوین‌هایش به 1959 واحد کاهش پیدا کرده است. 

نوشته های مشابه

فروش بیت کوین در زمستان کریپتویی

به گفته این شرکت، درآمد حاصل از فروش رمزارز برای پرداخت هزینه سرورهای ASIC، برنامه‌ریزی برای بازپرداخت بدهی‌ها و سرمایه‌گذاری در افزایش ظرفیت مرکز داده استفاده می‌شود. گزارش منتشر شده از سوی شرکت نشان می‌دهد که این استخراج کننده بزرگ در ماه ژوئن 1106 بیت کوین ماین کرده و برای آن 57 درصد از ظرفیت مرکز داده را به خود اختصاص داده است. عملیات استخراج بیت کوین این شرکت تا تاریخ 30 ژوئن بیش از 180,000 سرور را مشغول کرده است. 

«مایک لویت»، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: 

«صنعت کریپتو استرس شدیدی را به همراه دارد. چنین صنایعی بازار سرمایه ضعیفی دارند، نرخ‌ بهره در حال افزایش است و اقتصاد با تورم تاریخی مقابله می‌کند. شرکت ما در گذشته با موفقیت توانست وضعیت رکود بازار را تحمل کند و ما به توانایی‌های خود برای عبور از آشفتگی فعلی بازار اطمینان داریم.»

در بحبوحه رکود بازار و نوسان شدید قیمت ارزهای دیجیتال، بسیاری از ماینرهای کریپتو کوین‌های استخراج شده خود را فروخته‌اند. در ماه ژوئن، شرکت کانادایی استخراج ارز دیجیتال Bitfarms 3000 بیت کوین (تقریبا 47 درصد از دارایی های خود در آن زمان) را به مبلغ 62 میلیون دلار به عنوان بخشی از استراتژی بهبود نقدینگی و پرداخت بدهی فروخت.

لویت گفت که Core Scientific قصد دارد ظرفیت خود را تا پایان سال 2022 به 30 اگزاهش در ثانیه افزایش دهد و در عین حال از فرصت‌های پیش آمده به بهترین نحو استفاده کند.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا