سرور مجازی
فضای مجازی

از بین رفتن استخوان‌های بدن بر اثر زندگی در فضا

تمرینات وزنه برداری به قدرت پا و تقویت استخوان‌ها به دلیل وجود محیط ریزگرانش در فضا کمک می‌کند. در طول ماموریت‌های فضایی که شش ماه یا بیشتر طول می‌کشد، فضانوردان از دست دادن استخوان‌های خود که معادل دو دهه پیری است را تجربه می‌کنند. محققان در گزارش‌های علمی خود اعلام کردند که اگر فضانوردان پیش از 6 ماهه شدن استقرارشان در فضا، به مدت یک سال به بهبودی خود در زمین بپردازند، می‎توانند حدود نیمی از استخوان‌های از دست رفته را بازسازی کنند.

لی گابل، دانشمند دانشگاه کلگری در کانادا می‌گوید، استخوان‌ها یک اندام زنده و فعال بوده و دائماً در حال بازسازی هستند. اما بدون جاذبه، استخوان بندی‌های بدن قدرت خود را از دست می‌دهند. فضانوردان پس از یک سال بازگشت به گرانش زمین، توانستند در طول کمتر از شش ماه استحکام استخوانی قبل از پرواز خود را به دست آورند. اما آن‌هایی که مدت طولانی تری در فضا بودند، از دست دادن استخوان دائمی در ساق پا را تجربه کردند. گابل می‌گوید: استخوان‌های پایین بازو یا استخوان‌های اطراف آن تقریباً هیچ ریزشی نشان ندادند، زیرا آن‌ها استخوان‌های تحمل‌کننده وزن نیستند.

از دست دادن استخوان‌ها برای همیشه با زندگی بیش از شش ماه در فضا

استیون بوید، دانشمند ورزش کلگری، می‌گوید که افزایش تمرینات وزنه برداری در فضا می‌تواند به کاهش از دست دادن استخوان کمک کند. مجموعه‌ای همانند پایه‌ها و تیر‌ها که همه در کنار هم قرار گرفته‌اند به استخوان‌ها استحکام کلی می‌دهند. او می‌گوید، هنگامی که این بافت‌های میکروسکوپی به نام ترابکول از بین رفت، نمی‌توانید آن‌ها را بازسازی کنید، اما می‌توانید بافت‌های باقی مانده را تقویت کنید. گابل، بوید و همکارانشان امیدوارند که در مورد چگونگی تأثیر بیش از هفت ماه استقرار در فضا بر استخوان‌ها راه حلی به دست آورند. آن‌ها مشغول پیگیری بخشی از پروژه برنامه ریزی شده ناسا هستند که به منظور مطالعه عمر بیش از دوازده سیستم بدن در حال انجام است.


  • چین اتهام ناسا در مورد تصرف ماه را رد کرد

 

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا