سرور مجازی
تکنولوژی

شکایت علیه تسلا بخاطر نژادپرستی و آزار و اذیت در کارخانه

گروهی از کارکنان سیاه‌پوست تسلا، علیه این شرکت یک پرونده حقوقی تشکیل داده‌اند. این گروه که شامل پرسنل فعلی و سابق کمپانی می‌شود، وجود سوء استفاده و آزار و اذیت در کارخانه را دلیل طرح شکایت خود اعلام کرده‌اند. شکایت علیه تسلا در دادگاه ایالتی کالیفرنیا به جریان افتاده است.

شکایت علیه تسلا

شاکیان جدید تسلا اظهارنظرها و رفتارهای نژادپرستانه همکاران، مدیران و کارمندان بخش منابع انسانی را دلیل اصلی طرح شکایت عنوان کرده‌اند. علاوه‌بر این، آنها معتقدند از مزایا و ارتقای رتبه شغلی محروم مانده و عمدتا به کارهای سخت فیزیکی گماشته می‌شده‌اند.

بیشترین آزار و اذیت شاکیان تسلا در کارخانه فریمونت واقع در ایالت کالیفرنیا گزارش شده است. به گفته شاکیان استفاده از یک واژه ناپسند – که معادل فارسی آن «کاکاسیاه» است – در این کارخانه بسیار رایج بوده و آنها کلمات آزاردهنده دیگری مثل برده و مهاجر را به وفور شنیده‌اند. همچنین آنها از کاربرد زیاد اظهارنظرهای جنسی در این کارخانه خبر داده‌اند. این گروه تاکید کرده پروتکل‌های شرکت تسلا در محیط کار، همراه با تبعیض نژادی آشکار و واضح است.

شکایت علیه تسلا

در پرونده تشکیل شده علیه تسلا به تنزل شغلی یکی از کارکنان نیز اشاره شده است. این فرد شاغل در بخش تولید کارخانه فریمونت ظاهرا پس از ابتلا به کرونا غیبت داشته و تسلا نبود وی در محل کار را غیرموجه تشخیص داده است. به همین خاطر پس از بازگشت مجدد به سر کار، وی تنزل رتبه پیدا کرده است.

نوشته های مشابه

آنطور که نشریه گاردین گزارش کرده، تسلا در حال حاضر حداقل با 10 پرونده حقوقی مرتبط با تبعیض نژادی و آزار و اذیت جنسی درگیر است. البته این کمپانی در اکثر موارد اتهامات وارد شده را رد کرده است.

تسلا مدل Y

بد نیست بدانید پرونده جدید در شرایطی علیه تسلا گشوده شده که این شرکت همین چندی قبل به پرداخت 137 میلیون دلار غرامت به یک اپراتور بالابر محکوم شد! این اپراتور به خاطر محیط کاری سخت و نژادپرستی به شکایت از تسلا پرداخته بود.

در پرونده مذکور اوون دیاز مدعی بود در کارخانه فریمونت مدام به وی توهین می‌شده و چندین و چند بار کاریکاتور و سواستیکا در این کارخانه مشاهده کرده است. در اکتبر 2021 تسلا به خاطر صدمات طاقت‌فرسا 130 میلیون دلار و به خاطر فشارهای عاطفی 6.9 میلیون دلار به این اپراتور پرداخت نمود. البته در فرجام‌خواهی صورت گرفته، یک قاضی دیگر مبلغ غرامت را به 15 میلیون دلار کاهش داد.

مجله خبری mydtc

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا