فضای مجازی

ماسک در تلاش برای تکمیل قرار داد توئیتر

ایلان ماسک روز چهارشنبه متعهد شد که حدود ۶ میلیارد دلار دیگر برای تامین مالی سهام به شرکت توئیتر اختصاص دهد.

به گزارش سایت رویترز، ماسک در حال تلاش برای تکمیل قرارداد با شبکه اجتماعی توئیتر است. او هفته گذشته مدرکی ارائه داده بود مبنی بر که ربات‌های هرزنامه کمتر از ۵ درصد کل کاربران را تشکیل می‌دهند. ماسک گفت:” در حال مذاکره با سهامداران از جمله جک دورسی برای تعهدات مالی بیشتر برای تامین مالی این معامله است.” سهام توئیتر در معاملات طولانی مدت حدود ۶ درصد جهش کرد و به ۳۹.۱۵ دلار رسید.

براساس گزارش‌ها، ایلان ماسک ابتدا ۱۲.۵ میلیارد دلار وام حاشیه‌ای گرفت، اما اوایل این ماه پس از وارد کردن سرمایه گذاران مشترک، آن را به ۶.۲۵ میلیارد دلار کاهش داد. در ماه آوریل، مدیرعامل تسلا ۴۶.۵ میلیارد دلار بدهی و تامین مالی سهام برای خرید توئیتر تنظیم کرده بود و خودش نیز ۳۳.۵ میلیارد دلار متعهد شده بود.

ایلان ماسک

پس از پیشنهاد ماسک، هیئت مدیره توئیتر ابتدا به محدود کردن توانایی او برای افزایش سهامش رأی داد، اما بعداً به اتفاق آرا به پذیرش پیشنهاد خرید او رأی داد. توئیتر هفته گذشته اعلام کرد که به این معامله با قیمت توافقی ۵۴.۲۰ دلار متعهد است. به طور جداگانه، در جلسه سالانه سهامداران در روز چهارشنبه، سرمایه گذاران توئیتر از انتخاب مجدد یکی از متحدان ماسک در هیئت مدیره آن جلوگیری کردند.


بیشتر بخوانید

  • ایلان ماسک از قیمت پیشنهادی خرید توئیتر عقب نشینی کرد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا