فضای مجازی

آخرین تصویر فضاپیمای InSight از مریخ

ناسا آخرین سلفی گرفته شده توسط کاوشگر InSight Mars را به اشتراک گذاشته است. این فضاپیما به تدریج قدرت خود را به دلیل وجود گرد و غبار بر روی آرایه خورشیدی از دست می‌دهد. پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری این کاوشگر ناسا به ماموریت خود ادامه دهد.گفته شده، آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، از سال ۲۰۱۸ بر فضاپیمای بینش نظارت دارد.

به گزارش سایت digitaltrends؛ فضاپیمای بینش اولین لرزه‌سنج مریخ بود که در طول ماموریت خود، بیش از ۱۳۰۰ زلزله  همچون زلزله اخیر که به عنوان بزرگ‌ترین زمین‌لرزه سیاره سرخ ثبت شده را شناسایی کرده است. دانشمندان از داده‌های جمع آوری شده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فضای داخلی سیاره سرخ استفاده کرده‌اند.

کاوشگر بینش ناسا دارای یک ایستگاه هواشناسی با فناوری پیشرفته است که دانشمندان را قادر می‌سازد تا اطلاعات بسیار دقیقی از آب و هوا در مریخ ثبت کنند.

 فضاپیمای بینش

 لوری گلیز، مدیر بخش علوم سیاره‌ای ناسا، گفت که InSight درک ما را از فضای داخلی سیارات سنگی تغییر داده و زمینه را برای ماموریت‌های آینده فراهم کرده است. ما می‌توانیم آنچه را که در مورد ساختار درونی مریخ آموخته ایم اعمال کنیم. ” در ویدئوی زیر می‌توانید با برخی از اکتشافات این ماموریت آشنا شوید.

کد ویدیو


بیشتر بخوانید

  • فرودگر InSight ناسا به زودی به کار خود در مریخ پایان می‌دهد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا