اخبار آی تی

توسعه ۷۷۲ محصول نانویی از سوی ۲۹۴ شرکت در کشور

به گزارش ایسنا، یکی از اهداف ستاد ویژه توسعه فناوری ‌نانو، افزایش رفاه و ثروت در جامعه با کمک فناوری ‌نانو است؛ از این روی یکی از برنامه‌های این ستاد حمایت از تولید محصولات و تجهیزات نانویی است.

براساس اطلاعات منتشر شده در این پایگاه، تا پایان بهار سال ۱۴۰۰ تعداد ۷۷۲ محصول و دستگاه در کشور توسعه‌یافته و گواهی‌ نانومقیاس برای آنها صادر شده است. این در حالی است که در پایان سال ۹۹ این رقم ۷۵۰ تجهیز و محصول بوده است.

از میان ۷۷۲ محصول و دستگاه ثبت شده در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری ‌نانو، ۵۵۵ مورد مربوط به محصولات نانو و ۲۱۷ مورد مربوط به تجهیزات نانو بوده است که هر دو شاخص طی سال‌های گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرده‌اند، هر چند در این میان محصولات نانو رشد قابل توجه‌تری داشته است.

در مجموع ۲۹۴ شرکت اقدام به توسعه این محصولات کرده‌اند که ۲۳۴ شرکت در بخش توسعه محصول و ۶۰ شرکت در بخش توسعه دستگاه فعالیت داشته‌اند.

به نقل از ستاد نانو، حوزه «عمران و ساختمان» با ۲۰ درصد بیشترین سهم را در میان محصولات و تجهیزات نانو داشته و بعد از آن «دارو، بهداشت و سلامت» و «خدمات و ملزومات صنعتی» هر کدام با ۱۳ درصد بوده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا