فضای مجازی

بزرگترین سیارک ۲۰۲۲ به زمین نزدیک می‌شود

سیارک بزرگی را تصور کنید که با سرعت ۴۷۲۰۰ مایل در ساعت (۷۶ هزار کیلومتر در ساعت) در فضا پرتاب می‌شود که ۲۰ برابر سریعتر از یک گلوله است. این سیارک که ۷۳۳۵ نام دارد (۱۹۸۹ JA)، تخمین زده می‌شود که این سیارک در ۲۷ می‌ یا ۶ خرداد  از کنار سیاره زمین عبور کند. پیش بینی می‌شود که این سیاره به فاصله ۲.۵ میلیون مایلی (۴ میلیون کیلومتری) زمین خواهد رسید که معادل با ۱۰ برابر میانگین فاصله زمین و ماه است.

بر اساس گزارش مرکز مطالعات اجسام نزدیک به زمین (CNEOS) ناسا، قطر این سیارک ۱.۱ مایل یا ۱.۸ کیلومتر است. سیارک ۷۳۳۵ (۱۹۸۹ JA) بزرگترین سیارکی است که در سال ۲۰۲۲ به زمین نزدیک خواهد شد. ناسا این سیارک را به عنوان “سیارک بالقوه خطرناک” طبقه بندی کرده است. این به این معنی است که اگر سیارک مدار خود را تغییر دهد و به زمین برخورد کند، می‌تواند آسیب زیادی به سیاره ما وارد کند.

سیارک و زمین

در سال ۲۰۵۵، اندازه این سنگ فضایی حدود ۷۰ برابر فاصله زمین و ماه خواهد بود. در حال حاضر، ناسا بیش از ۲۹ هزار اجرام نزدیک به زمین (NEO) را ردیابی می‌کند. این‌ها گروهی از اجرام نجومی هستند که از فاصله ۳۰ میلیون مایلی (۴۸ میلیون کیلومتری) از مدار زمین عبور می‌کنند. به گفته ناسا، سیارک ۷۳۳۵ (۱۹۸۹ JA) بزرگتر از حدود ۹۹ درصد NEO‌ها است.

سیارک

این سیارک یک سیارک از نوع آپولو است. یعنی سیارکی است که مانند زمین به دور خورشید می‌چرخد ​​و گهگاهی از مدار زمین نیز عبور می‌کند. تا به امروز، ستاره شناسان از حدود ۱۵ هزار سیارک نوع آپولو آگاه هستند. ناسا این اجرام بالقوه خطرناک را رصد می‌کند و آن‌ها را در مسیرشان ردیابی می‌کند تا پیش‌بینی کند که آیا آن‌ها به زمین برخود می‌کنند یا نه.


بیشتر بخوانید

  • سیارکی به اندازه یک ساختمان از کنار زمین عبور می‌کند

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا