سرور مجازی
فضای مجازی

راهنمای مراقبت از دستگاه‌های الکترونیکی در برابر گرما

تابستان نزدیک است و افزایش مداوم دما نه تنها برای ما، بلکه برای دستگاه‌های ما نیز ناخوشایند است. همانطور که گرد و غبار برای گجت‌های الکترونیکی مانند گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها، ایرپاد‌ها و … خوب نیست، گرما نیز باعث آسیب دستگاه می‌شود.

البته خبر خوب این است که می‌توان برای محافظت و خنک نگه داشتن دستگاه‌های مختلف از جمله گوشی هوشمندمان، اقداماتی را انجام داد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

گجت‌های خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید

قرار گرفتن طولانی مدت دستگاه‌ها در معرض نور خورشید بسیار خطرناک است و می‌تواند منجر به گرم شدن بیش از حد باتری و حتی گاهی اوقات آسیب به قسمت‌های داخلی آن‌ها شود. گرمای بیش از حد می‌تواند دمای گوشی را افزایش دهد و حتی برخی از سیم‌های داخلی را نیز ذوب کند.

از یک فن خنک کننده لپ تاپ استفاده کنید

در دنیای امروزی، لپ‌تاپ‌ها به یکی از اجزا ضروری برای انجام وظایف حرفه‌ای تبدیل شده‌اند و همچنین برای برخی نیاز‌های شخصی مانند سرگرمی و ارتباطات نیز مهم هستند.

فن خنک کننده

یک پایه خنک کننده لپ تاپ می‌تواند به خنک نگه داشتن لپ تاپ شما در تابستان کمک کند، به خصوص زمانی که در خارج از منزل یا در محیط گرم باشید. به این ترتیب طول عمر دستگاه شما افزایش می‌یابد. فن‌های داخل پایه با هدایت هوا به سمت بالا به خنک شدن دستگاه کمک می‌کنند و لپ‌تاپ شما را در حین کار خنک نگه می‌دارد.

فضای تنفس برای هر وسیله‌ای مهم است

سعی کنید تلفن همراه را در جیب خود قرار ندهید. در کل سعی کنید تا جایی که ممکن است وسایل الکترونیکی خود را در فضایی نگه دارید که جریان هوا گردش داشته باشد، به ویژه اگر بیشتر وقت خود را در یک محیط مرطوب و گرم می‌گذرانید. می‌توانید تلفن همراه خود را از قاب آن خارج کرده و روی میز خود قرار دهید.

وسایل خود را در فضای باز شارژ نکنید

شما نباید دستگاه خود را در بیرون شارژ کنید. شارژ هر وسیله‌ای دمای آن را اندکی افزایش می‌دهد و اگر در خارج از منزل انجام شود، ممکن است گرمای محیط بر گرمای دستگاه افزوده شود و منجر به داغ شدن بیش از حد گوشی هوشمند یا هر دستگاه دیگری شود.

گوشی خود را در ماشین رها نکنید

گذاشتن موبایل در وسیله نقلیه ایده خوبی نیست. در طول تابستان، وسیله نقلیه شما می‌تواند به سرعت به یک محفظه گرم تبدیل شود، به‌ویژه اگر بیرون از پارکینگ زیر نور مستقیم خورشید پارک شده باشد. گرمای بیش از حد می‌تواند به ابزار شما آسیب برساند و گاهی اوقات باتری گوشی به همین دلیل حتی منفجر می‌شود.

لپتاپ گرما دیده

وسایل خود را در فریزر قرار ندهید

در حالی که به نظر می‌رسد قرار دادن گوشی در یخچال یا فریزر برای کاهش فوری دما راه حل خوبی به نظر می‌رسد، اما در واقع اینطور نیست. با قرار دادن دستگاه در داخل یخچال فقط وضعیت را برای گجت خود بدتر می‌کنید. آب و رطوبت موجود در فریزر می‌تواند وارد تجهیزات شده و به اجزای آن آسیب برساند.

ابزار‌های خود را در مکانی خنک و سایه دار نگهداری کنید

اگر گجت‌های خود را در محیطی خنک یا دارای تهویه مطبوع قرار می‌دهید، در واقع بهترین کاری است که می‌توانید برای محافظت از آن انجام دهید. در غیر این صورت، مطمئن شوید که ابزار‌های خود را در محیطی خنک، سایه دار و مرتب و نمیز که در آن گرد و غبار و گرما وجود ندارد، نگهداری کنید.


بیشتر بخوانید

  • هوش مصنوعی چگونه دنیای جدیدی را ایجاد می‌کند؟

گزارش از سید حسین موسوی

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا