فضای مجازی

استفاده از اینترنت اکسپلور را متوقف کنید!

از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲، اینترنت اکسپلور ۱۱ مایکروسافت بازنشسته شد. مایکروسافت مدتی است که این خبر را منتشر کرده است و از هر کسی که ممکن است با فکر تغییر مرورگر‌های وب تا آخرین لحظه منتظر بماند می‌خواهد که این کار را انجام ندهند. البته تعویض مرورگر‌های وب مطمئناً دردسرساز است.

به گزارش slashgear، اگرچه مایکروسافت وارد کردن جزئیات شما از IE به Edge را آسان کرده است، پیشنهاد می‌کند که “edge://settings/importData” را در نوار آدرس Edge کپی و جایگذاری کنید، سپس به “Import From” بروید و “Internet Explorer” را انتخاب کنید. صرف نظر از اینکه فرآیند تغییر مرورگر‌های وب چقدر آسان است، این یک فرآیند مهم است. به خصوص اگر مرورگر فعلی شما در حال از کار افتادن باشد.

 اینترنت اکسپلورر

خطر تغییر ندادن مرورگر

چرا باید مرورگر‌های وب را اکنون که اینترنت اکسپلورر به پایان نهایی خود رسیده است تغییر دهید؟ همه چیز به امنیت برمی گردد. اینترنت اکسپلورر در آستانه تبدیل شدن به نرم‌افزار غیرایمن با سطح امنیتی است که از این نقطه به بعد ضعیف‌تر می‌شود. مرورگر‌های وب به طور منظم با اقدامات امنیتی جدید و اصلاحات به روز می‌شوند. سرقت اطلاعات شخصی، به دست آوردن شماره کارت اعتباری یا حساب بانکی، یادگیری رمز عبور یک یا چند سرویس آنلاین مختلف شما، از مواردی است که به امنیت اینترنت شما مرتبط می‌شود. به روز نگه داشتن مرورگر خود خطر را کاهش می‌دهد و اغلب می‌تواند نقاط ضعفی را که ممکن است حتی نمی‌دانستید وجود دارند را برطرف کند.

 اینترنت اکسپلورر مایکروسافت

با ادامه استفاده از مرورگر وب پس از توقف پشتیبانی، خود را در برابر حملات پیوند‌های وب مخفی، ایمیل‌های هرزنامه آسیب‌پذیر می‌کنید. بدون به روز رسانی از مشکلات امنیتی مطلع نخواهید شد، زیرا هیچ کس دیگر نرم افزار را نگهداری نمی‌کند. هر چه بیشتر منتظر بمانید تا به مرورگر جدید منتقل شوید، خطر بیشتری را برای خود ایجاد خواهید کرد. کاهش پشتیبانی مرورگر وب همچنین به این معنی است که به‌روزرسانی‌های غیرامنیتی نیز از جدول خارج شده‌اند. دیگر خبری از ویژگی‌های جدید و هیچ پیشرفتی در طراحی نیست چه بخواهیم چه نخواهیم، زمان اینترنت اکسپلورر به پایان رسیده است و این یک واقعیت است.


بیشتر بخوانید

  • ویندوز ۱۱ به عنوان کم اقبال‌ترین نسخه ویندوز انتخاب شد

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا