سرور مجازی
فضای مجازی

تلاش متا برای حذف محتوای خشونت آمیز در فیسبوک

جدیدترین گزارش‌ها حاکی از این هستند که شرکت متا، میزان محتوای خشونت آمیز را که از فیسبوک حذف می‌کند تقریباً دو برابر کرده است.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، این شرکت ۲۱.۷ میلیون محتوا را به دلیل نقض قوانین خود، در مورد خشونت و تحریک به خشونت حذف کرد که نسبت به ۱۲.۴ میلیون محتوای حذف شده سه ماهه قبل، افزایش قابل توجهی داشته است.

حذف این نوع پست‌ها در اینستاگرام نیز اندکی افزایش یافته است. این شرکت ۲.۷ میلیون پست را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین خود در مورد خشونت حذف کرده که این رقم، در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ حدود ۲.۶ میلیون پست بود.

شرکت متا معیار‌های جدیدی را به عنوان بخشی از گزارش سه ماهه خود به اشتراک گذاشت. در این گزارش، متا افزایش حذف محتوا‌ها را به “گسترش فناوری شناسایی فعال” خود نسبت داده است. به گفته این شرکت، بیش از ۹۸ درصد از پست‌ها، قبل از گزارش کاربران حذف شده اند.

متا

متا همچنین آمار‌های به روز شده‌ای را در مورد محتوا‌هایی که به اشتباه حذف می‌کند به اشتراک گذاشته است. برای محتوای خشونت‌آمیز، این شرکت اعلام کرد که در نهایت ۷۵۶ هزار پست فیسبوک را که پس از حذف اولیه، درخواست تجدیدنظر داشتند، بازیابی کرد.


بیشتر بخوانید

  • فیسبوک همه چیز را راجع به شما می‌داند!

 
دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا