فضای مجازی

ایرادات دستگاه‌های هوشمند پوشیدنی فاش شد

اخیرا محققان تلاش کردند در قالب یک آزمایش، سودمندی دستگاه‌های هوشمند مچ‌بند را برای ردیابی مصرف انرژی و ضربان قلب ارزیابی کنند.

به همین دلیل دستگاه‌های Apple Watch Series ۶، Polar Vantage V و Fitbit Sense توسط ۳۰ شرکت کننده زن و مرد سالم که در تمرینات وزنه‌برداری، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و دویدن و حتی نشستن شرکت کردند، استفاده شد.

همانطور که در پایان بررسی‌ها مشخص شد، همه دستگاه‌ها در ردیابی کالری تقریباً در همه فعالیت‌ها، بسیار ضعیف بودند و در واقع دستگاه‌ها ردیابی کالری را به درستی انجام نمی‌دادند.

جالب است بدانید اپل واچ سری ۶ در ردیابی ضربان قلب در تمام فعالیت‌ها قابل اعتماد بود. دستگاه‌های Polar Vantage V و Fitbit Sense نیز بسته به ورزش، در نوسان بودند. همچنین به نظر می‌رسد که شمارش گام‌ها برای همه دستگاه‌های درگیر آزمایش، درست باشد.

چند مدل ساعت هوشمند

نتیجه بررسی‌ها نشان داد ساعت‌های هوشمند تجاری موجود و ردیاب‌های تناسب اندام، اندازه‌گیری قابل اعتمادی از مصرف انرژی روزانه شما ارائه نمی‌دهند. علاوه بر این، آن‌ها بسیار غیر قابل پیش بینی هستند.

با این وجود، ردیابی ضربان قلب و شمارش گام ها، ویژگی‌هایی هستند که در این دستگاه‌ها، معمولاً بسیار مفید و قابل اعتماد هستند.


بیشتر بخوانید

  • هوش مصنوعی چگونه دنیای جدیدی را ایجاد می‌کند؟

دیتاسنتر من فضای مجازی دريچه فناوری

مجله خبری دیتاسنتر من

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا