پیشفرض

پیش‌بینی قیمت طلا/ آخرین تحولات بازار طلا و سکه

به گزارش تجارت‌نیوز، طلا و سکه در هفته‌ای که گذشته نوسان نسبی را تجربه کردند. طبق نرخ‌‌‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۸ روز گذشته قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون ۷۵۰ هزار تومان بود.

قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار در هشتم اردیبهشت، یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۴۵۲ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، هفت میلیون و ۲۵۰ هزار تومان در بازار معامله شد. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

علی صادقین، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: انتظار می‌رود طلا از دیدگاه انس جهانی با توجه به افزایش نرخ بهره دلار بین ۱۸۷۰ تا ۱۹۳۰ دلار نوسان داشته باشد.

او در مورد قیمت سکه نیز توضیح داد: احتمالا سکه امامی در محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افت و خیز یابد. مگر اینکه اخبار برجامی تاثیر یکباره‌ای بر آن بگذارد.

این کارشناس درمورد قیمت طلا در بازار داخلی نیز تشریح کرد: پیش‌بینی می‌شود هر گرم طلای ۱۸ عیار در محدوده کانال یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اوج و فرود بگیرد.

سرمایه‌گذاری روی طلا سودآور است یا دلار؟

برزو حق‌شناس، دیگر کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: اخبار برجام نشان می‌دهد احتمال امکان توافق کم است. دولت هم تلاش می‌کند با گفتاردرمانی‌ها بازار را نگه دارد. از سوی دیگر، در بحث پایه پولی، بی‌انضباطی مالی همچنان موج می‌زند و نقدینگی نیز به تبع پایه پولی رشد می‌کند.

او ادامه داد: اشتباهی که درحال حاضر سیاست‌گذار انجام می‌دهد آن است که بازارها را سرکوب می‌کند و اجازه نمی‌دهد با تورم رشد کند.

این کارشناس یادآور شد: روند دلار و طلا احتمالا صعودی باشد. هرچند که دولت سعی دارد آن را کنترل کند. روند انس هم تا پایان سال ۲۰۲۲ صعودی به نظر می‌رسد. درنتیجه طلا با این دو اهرم می‌تواند صعود بیشتری نسبت به دلار داشته باشد و طبیعتا سرمایه‌گذاران در آن سود بیشتری خواهند داشت.

آخرین اخبار نرخ طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

mydtc.ir

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا