فضای مجازی

شکایت چین از ایلان ماسک!

پس از شکایت چین به سازمان ملل مبنی بر اینکه ایستگاه فضایی این کشور مجبور به اقدام برای جلوگیری از برخورد با ماهواره‌های پرتاب شده آمریکا در پروژه خدمات اینترنتی استارلینک شده است، ایلان ماسک با واکنش شدید رسانه های اجتماعی در چین مواجه شد.

به گزارش mydtc از تسنیم، دولت چین می گوید که ایستگاه فضایی این کشور در سال جاری میلادی دو “مواجهه نزدیک” با ماهواره های استارلینک داشته است.

بر اساس این گزارش، حوادث مطرح شده در شکایت چین که تحویل آژانس فضایی سازمان ملل شده، هنوز به طور مستقل تأیید نشده است.

استارلینک یک شبکه اینترنتی ماهواره ای است که توسط شرکت متعلق به ایلان ماسک یعنی اسپیس ایکس، اداره می شود.

ماسک در میان مردم چین به خوبی شناخته شده است، حتی زمانی که شرکت سازنده خودروهای برقی وی یعنی تسلا تحت نظارت فزاینده ای از سوی تنظیم کننده های این کشور قرار دارد.

بر اساس سندی که چین در ماه جاری میلای به دفتر امور فضایی سازمان ملل متحد ارسال کرد، این حوادث در 1 ژوئیه و 21 اکتبر رخ داده است.

پکن در سند منتشر شده در وب سایت این آژانس گفت: به دلایل ایمنی، ایستگاه فضایی چین اقدام پیشگیرانه برای برخورد را اجرا کرد.

شرکت آمریکایی اسپیس ایکس نیز به درخواست بی بی سی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

پس از علنی شدن این شکایت، ماسک، شرکت استارلینک و ایالات متحده به شدت در رسانه اجتماعی ویبو Weibo چین که پلتفرمی شبیه به توییتر است، به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند.

یکی از کاربران این شبکه ماهواره های استارلینک را “فقط انبوهی از زباله های فضایی” توصیف کرد.

به گفته برخی دیگر، این ماهواره ها “سلاح های جنگ فضایی آمریکایی” هستند و “ماسک “سلاح” جدیدی است که توسط دولت و ارتش ایالات متحده ایجاد شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا