فضای مجازی

دردسر دفن غیرقانونی زباله‌های الکترونیکی برای والمارت

دادستان کل ایالت کالیفرنیا و ۱۲ مقام ایالتی به دلیل دور ریختن زباله های الکترونیکی و خطرناک و به خطر انداختن محل های دفن زباله محلی شکایتی علیه فروشگاه های زنجیره ای والمارت ثبت کردند.

به گزارش mydtc از مهر، باب بونتا دادستان کل ایالت کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد این شرکت قوانین محیط زیستی ایالت را نقض کرده و زباله هایی شامل باتری های لیتیومی و آلکالینی، اسپری های حشره کش، حباب های چراغ ال ای دی و غیره را به شیوه ای غیرایمن دفن کرده است.

بازرسان دولتی از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱، ۵۸ بازرسی در ۱۳ شهرستان انجام دادند و اعلام کردند در دستگاه های فشرده کننده زباله شعب این فروشگاه زنجیره ای از زباله‌های خطرناک و پزشکی طبقه‌بندی‌شده و همچنین اطلاعات مشتریان را که باید غیرقابل کشف می‌شد را پیدا کردند.

دادگستری ایالت کالیفرنیا تخمین می‌زند والمارت به طور غیرقانونی سالانه حدود ۱۵۹ هزار و ۶۰۰ پوند یا بیش از یک میلیون آیتم دور ریخته است.

سخنگوی والمارت در بیانیه ای گفت: ما بارها با مقامات دولتی ملاقات کردیم تا برنامه ها را برای دورریز زباله های خطرناک بررسی کنیم. این اقدام با هدف اجتناب از اقامه دعوی قضایی انجام شد اما در عوض آنها علیه ما این شکایت ناعادلانه را ثبت کرده اند.

این نخستین باری نیست که والمارت به دلیل شیوه دور ریز زباله ها با مقامات ایالتی به چالش برخورده است. در سال ۲۰۱۰ میلادی این شرکت برای دور ریز غیرقانونی زباله های خطرناک قرارداد تسویه ای ۲۵ میلیون دلاری با دفتر دادگستری ایالت کالیفرنیا امضا کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا