فضای مجازی

ایلان ماسک: دوج‌کوین ارز مجازی محبوب من است

ایلان ماسک، شخصیت مشهور و جنجالی دنیای فناوری، یک ارز رمزپایه محبوب جدید دارد.
 
به گزارش mydtc به نقل از مشبل، مدیر عامل تسلا، پس از آنکه به شوخی گفت می‌خواهد نامزد مدیر عاملی دوج‌کوین شود، گفت که دوج‌کوین «ارز محبوب وی» است.
 
وی در حساب توئیتریش (@elonmusk) نوشت:
«دوج‌کوین شاید ارز مجازی محبوب من باشد. این ارز خیلی باحال است.»
 
دوج‌کوین، که کارش را در قالب شوخی‌مانند ولی با کارکردی مشابه با بیت‌کوین شروع کرد، طرفداران وفاداری برای خود دست و پا کرده که همین موضوع دستمایه شوخی‌هایی شده است، کاری که ماسک عاشق آن است.

ماسک، در یکی از توئیت‌های اخیرش، عکسی از یک دوج‌کوین قرار داده و این ارز رمزپایه را rulz دانسته است(که اصطلاحی اینترنتی به معنای «عالی» است):
 
 توییت ایلان ماسک در باره دوژکوین
 
دوج‌کوین (Dogecoin)، با اینکه هیچ ویژگی متمایزی نسبت به ارزهای مجازی متعدد دیگر ندارد، ولی همچنان نسبتا محبوب مانده است.
این ارز مجازی در یک مقطع به ارزش بازار در حدود 2 میلیارد دلار رسید، که باعث شد بنیانگذار آن جکسون پالمر(که مدت‌هاست از دنیای ارزهای مجازی پا پس کشیده است) این ارز -و کل بازار ارزهای رمزپایه– را یک حباب بنامد.
 
دوج‌کوین در حال حاضر (بنا بر گزارش CoinMarketCap) بیست و پنجمین ارز رمزپایه بزرگ بر اساس ارزش بازار بوده و ارزش آن 374 میلیون دلار است.
گفتنی است قیمت آن فقط در 24 ساعت اخیر حدود 25% افزایش یافته است.
 
ماسک قبلا علاقه‌اش به ارزهای رمزپایه، به ویژه بیت‌کوین، را بیان کرده بود، از این رو حمایت اخیرش از دوج‌کوین چندان غیرمنتظره نیست.
 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا