سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

کنایه ایلان ماسک به وارن بافت: می‌خواهی پولدار شوی در تسلا سرمایه‌گذاری کن

ایلان ماسک در پاسخ به توییت کاربری که نوشته بود ثروت او حالا از مجموع دارایی وارن بافت و بیل گیتس بیشتر شده، گفت اگر بافت می‌خواهد ثروت خود را افزایش دهد بهتر است در تسلا سرمایه‌گذاری کند. ماسک که پیش‌تر با بافت درگیری لفظی پیدا کرده بود حالا بیش از دو برابر او سرمایه دارد.

یکی از کاربران توییتر اخیرا در پستی یادآور شد که دارایی ماسک حالا از مجموع ثروت بافت و گیتس بیشتر شده است. مدیرعامل تسلا در واکنش به این توییت در پستی تمسخرآمیز نوشت: «شاید بهتر باشد بافت سهام تسلا را بخرد.» ثروت ماسک هم‌اکنون به ۲۳۶ میلیارد دلار می‌رسد در حالی که وارن بافت ۱۰۳ میلیارد و بیل گیتس ۱۳۰ میلیارد دلار سرمایه دارند.

ماسک بدون شک انتظار ندارد که بافت سهام تسلا را بخرد، چون مدیرعامل «برکشایر هتوی» فقط در شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند که کسب و کار آن‌ها را بفهمد. ارزش بازار تسلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ برابر شده و ثروت مدیرعامل آن را به شکل چشمگیری افزایش داده است. این شرکت سرمایه‌گذاری‌های بزرگی روی هوش مصنوعی و بیت‌کوین انجام داده است.

ایلان ماسک قبلا هم کشمکش‌هایی با بافت ۹۱ ساله داشت. او به‌تازگی پیشنهاد برکشایر هتوی در ساخت ۱۰ نیروگاه گاز طبیعی در ایالت تگزاس آمریکا برای مقابله با قطعی برق بعدی را نادیده گرفت. مدیرعامل تسلا پیش‌تر اذعان کرده بود که طرفدار تفکر بافت نیست.

ماسک در سال ۲۰۱۸ ایده «خندق اقتصادی» بافت را «ضایع» خواند. خندق اقتصادی به برتری‌های رقابتی یک شرکت با توجه به مؤلفه‌هایی مثل محبوبیت برند یا فناوری‌های پتنت‌ شده اشاره دارد. مدیرعامل تسلا مدعی بود که مهم‌ترین فاکتور برای تعیین قدرت رقابت یک شرکت سرعت نوآوری آن است.

بافت در جلسه سالانه سهام‌داران برکشایر با اشاره به هزینه‌های پایین Geico و وفاداری مشتریان به برندهایی مثل کوکاکولا و اسنیکرز از ایده خود دفاع کرد. او با اشاره به شرکت See’s Candies متعلق به برکشایر گفت: «ممکن است ایلان در برخی حوزه‌ها شرایط را تغییر داده باشد، ولی فکر نمی‌کنم بخواهد در بازار شکلات مقابل ما قرار بگیرد.» ولی ماسک در جواب به شوخی نوشته بود که می‌خواهد یک شرکت شکلا‌ت‌فروشی راه بیندازد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا