سرور مجازی
فضای مجازی

جمهوری چک به دلیل بحران تراشه 250 هزار خودرو کمتر تولید می‌کند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، انجمن صنعت خودروسازی چک (AutoSAP) روز یکشنبه اعلام کرد که خودروسازان این کشور به دلیل کمبود جهانی تراشه در سال جاری میلادی 250 هزار خودرو کمتر از ظرفیت خود تولید خواهند کرد و 200 میلیارد کرون (9.14 میلیارد دلار) از فروش خود را از دست خواهند داد.

انجمن صنعت خودروسازی چک همچنین اعلام کرد که تولید خودروهای سواری داخلی در ماه سپتامبر نسبت به سال قبل 53.1 درصد کاهش یافته و به 56157 دستگاه رسیده است.

در این بیانیه آمده است که تأثیر کمبود تراشه از تعطیلی ناشی از همه گیری کرونا که سال گذشته رخ داد، فراتر خواهد رفت. این انجمن همچنین از دولت چک خواست تا برنامه کمک‌های کرونایی سال گذشته را مجدداً اجرا کند.

کمبود جهانی تراشه احتمالاً تا سال 2022 ادامه می‌یابدتولید خودروی انگلیس به دلیل کمبود تراشه بیش از یک چهارم کاهش یافت

بر اساس گزارش انجمن صنعت خودروسازی چک، تولید در دوره ژانویه تا سپتامبر در مقایسه با سال گذشته به میزان 2.9 درصد افزایش و به 831653 دستگاه رسیده است.

این انجمن در ادامه گفت: از ماه اوت، تولید به طور قابل توجهی تحت تأثیر محدودیت های تولید قرار گرفته است و آمار سپتامبر روند منفی را تأیید می کند.

برترین شرکت خودروسازی چک یعنی اسکودا Skoda Auto که شرکت تابعه فولکس واگن محسوب می شود، اعلام کرد که از هفته آینده، تولید خود را در این کشور محدود یا متوقف می کند و احتمالا این امر تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا