سرور مجازی
فضای مجازی

مدیرعامل راه‌آهن: مشکل حقوق کارکنان را حل می‌کنیم/ کریدورهای ترانزیتی ریلی فعال می شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سید میعاد صالحی، در آیین معارفه خود به‌عنوان مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با قدردانی از اعتماد هیات دولت و وزیر راه و شهرسازی به نسل سوم انقلاب، ابراز امیدواری کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته گام های مهمی برای توسعه کشور و حمل و نقل ریلی برداشته شود.

وی با بیان این‌که اگر به‌دنبال تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در رابطه با سهم 20 درصد سهم ریلی مسافری و 30 درصد حمل بار هستیم باید الزامات آن هم فراهم شود و باید موانع موجود رفع شود، افزود: تلاش خواهیم کرد با همت مضاعف دست در دست هم دهیم تا کریدورهای ریلی فعال شود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: باید با همدلی و همت مضاعف کار کنیم تا به این ترتیب توسعه هر چه بیشتر راه آهن در کشور و افزایش ارتباطات با کشورهای منطقه و جهان محقق شود.

صالحی با تاکید بر این‌که کریدورهای ترانزیتی ریلی را فعال خواهیم کرد، گفت: توجه ویژه ای به تولید داخل و حمایت از آ« داریم اما کمبودها ها را از شیوه های دیگر تامین خواهیم کرد. معتقدم توسعه اقتصادی کشور به توسعه حمل و نقل محقق می شود و مهمترین مود آن حمل و نقل ریلی است.

وی با بیان این‌که تأمین مالی از مسیرهای مختلف و سرمایه گذاری خارجی و فعال سازی کریدورهای خارجی را پیگیری می‌کنیم، افزود: در برخ یمناطق کشور چشمه‌های بار مهمی با بازدهی بالا وجود دارد که می‌توانیم با ساخت 10 کیلومتر ریل این چشمه‌ها را به شبکه سراسری کشور متصل کنیم.

وی همچنین از حل مشکلات استخدامی و حقوق و دستمزد کارکنان راه آهن خبر داد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا