سرور مجازی
فضای مجازی

نتایج انتخابات نظام مهندسی تهران امروز اعلام می‌شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌محمد عبدی‌قهرودی، اظهار کرد: نهمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره نظام مهندسی استان تهران طبق روال و با دستور و تاکید وزیر راه و شهرسازی بر برگزاری به موقع انتخابات از ساعت 8 صبح امروز، 26 مهرماه در استان تهران، آغاز شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین پاسخ استعلام از مراجع قانونی تعداد 10 نفر دیگر از نامزدهای انتخابات از فهرست تایید صلاحیت شدگان حذف شدند.

وی با اشاره به این موضوع که برخی از رد صلاحیت شده‌ها درصدد برآمدند تا انتخابات را به تاخیر بیندازند اعلام کرد انتخابات با تاکید وزیر راه و شهرسازی و تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی در زمان مقرر خود آغاز شد و تا ساعت 16 امروز ادامه دارد. چنانچه نیاز به تمدید زمان برگزاری باشد به پیشنهاد هیات اجرایی و تایید دستگاه نظارت، زمان انتخابات، تمدید خواهد شد.

عبدی قهرودی ضمن اشاره به اینکه برگزاری انتخابات نظام استان تهران تاکنون بدون مشکل در حال انجام است، تصریح کرد: نتایج انتخابات حداکثرتا دو ساعت بعد از پایان وقت قانونی برگزاری انتخابات اعلام خواهد شد.

به گفته وی، وزارت راه و شهرسازی، تکلیف قانونی دارد تا نظارت بر برگزاری به موقع انتخابات را برگزار کند و قبل از پایان مهر نیز اعضای منتخب نهمین دوره انتخابات در تمامی استان‌ها بعد از دریافت اعتبارنامه، در محل کار خود مستقر و کار را آغاز کردند.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی، اعلام کرد: حدود 106 هزار نفر شرایط شرکت در انتخابات را دارند که تا این لحظه بیش از 20 هزار نفر رای آنها ثبت شد و مراحل به شکل قانونی در حال انجام است.

وی یادآور شد: در دوره قبل، در استان تهران در مجموع 10 هزار نفر در انتخابات مشارکت داشتند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا