سرور مجازی
فضای مجازی

بازار سرمایه باید عملکرد مدیریت جدید سازمان بورس را احساس کند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، احسان خاندوزی در جلسه معارفه رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار که دیروز در وزارت اقتصاد برگزار شد، ضمن تأکید بر تولید محتوا در اتاق های فکر، خواستار ترویج فرهنگ سهام داری و ارتقاء آموزش مردم درباره بازار سرمایه شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اهمیت تصمیمات هیئت مدیره سازمان بورس گفت: هیئت مدیره این سازمان یکی از کانون های مهم تصمیم‌گیری در بازار سرمایه است، چرا که در بزنگاه های بازار و در کوتاهترین زمان باید تصمیمات بهینه بگیرد و این تصمیمات هر چه حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر بوده و با اخذ مشورت از صاحب نظران بازار سرمایه گرفته شود، نتایج کم‌نقص‌تری را به همراه خواهد داشت.

وی عدم وابستگی و سلامت تیم کنونی هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار را نقطه قوت آنها بر شمرد و افزود: این ویژگی ها سبب عدم سوگیری در تصمیمات و ایفای بهتر نقش نظارتی هیئت مدیره سازمان می شود.

خاندوزی تاکید کرد: اعضای هیئت مدیره سازمان بورس باید ملاحظات وزارت اقتصاد را در طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی لحاظ کنند تا فرآیند تدوین و اجرای این قانون با کمترین مشکلات انجام شود.

به گفته وزیر اقتصاد، اعضای هیئت مدیره در کنار تدابیری که در مورد بازار سرمایه می اندیشند، باید بدانند نقش آفرینی بازار سرمایه در تشکیل سرمایه مهم است، چرا که اگر به تشکیل سرمایه کمک کند تا بازیگران کوچک و بزرگ اقتصاد نیز تأمین مالی خود را انجام دهند، حتماً کارکرد متفاوتی را می توان برای آن متصور شد.

خاندوزی افزود: متأسفانه بازار سرمایه تاکنون در بخش تشکیل سرمایه سهم اندکی داشته و آن کمکی که بخش واقعی اقتصاد از بازار سرمایه بهره مند شده، خیلی کمتر از ظرفیت های واقعی این بازار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه باید به کمک سازوکارهایی، هم جذابیت بازار سرمایه را حفظ و هم بهره مندی افرادی که منافع اقتصاد ملی را توأمان فراهم می کنند، تامین کرد ابراز امیدواری کرد: اهالی بازار سرمایه نوع مواجهه مدیریت جدید سازمان بورس را به وضوح احساس و از همین هفته‌ اول در جهت افزایش اعتبار و اعتماد بازار اقدام کنند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا