سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

یک سوم کاربران مک‌بوک احتمالا به نسل جدید آن مهاجرت می‌کنند

یک تحلیلگر آشنا به بازار تخمین زده است که عرضه مک بوک پرو ۲۰۲۱ با تراشه M1X در رویداد «Unleashed» باعث می‌شود تقریبا یک سوم کاربران فعلی مک‌بوک، یکی از مدل‌های جدید را تهیه کنند.

اپل قرار است دوشنبه این هفته یعنی ۲۶ مهر (۱۸ اکتبر)، ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران از دو مدل جدید مک بوک پرو رونمایی کند. «دنیل ایوز» تحلیلگر Wedbush پیش‌بینی کرده:

«با توجه به تراشه‌های جدید اپل، کوپرتینویی‌ها همچنان به تازه کردن اکوسیستم سخت‌افزاری خود در سطح عمومی ادامه می‌دنهد و دوشنبه یک روز مورد انتظار برای کاربران مک بوک پرو خواهد بود تا سرانجام تراشه‌های جدید اپل را در اختیار خود داشته باشند.»

مک بوک پرو ۲۰۲۱

نکته اصلی رویداد آینده اپل، مک بوک پرو جدید مجهز به تراشه M1X است که در مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی روانه بازار خواهد شد. انتظار می‌رود مک بوک پرو جدید از نمایشگر مینی LED، پورت HDMI، فناوری شارژ MagSage و ویژگی‌های دیگری بهره ببرد. او در ادامه پیش‌بینی‌های خود عنوان می‌کند:

«پردازنده اختصاصی M1X بخش اصلی این مک بوک محسوب می‌شود و ما معتقدیم که این ویژگی باعث می‌شود بیش از ۳۰ درصد کاربران فعلی مک‌بوک تا سال آینده به این نسخه ارتقا پیدا کنند که این امر باعث رشد بخش سخت‌افزار [اپل] می‌شود.»

M1X در واقع یک موتور قدرتمند جدید است که به مک بوک پرو بعدی اضافه خواهد شد و خبر خوبی برای برای طرفداران اصلی مک است که در شش ماه گذشته منتظر عرضه این نسخه با پردازنده جدید بوده‌اند. هنوز مشخص نیست که اپل در این رویداد از نسل سوم ایرپاد نیز رونمایی خواهد کرد یا خیر، اما ایوز احتمال آن را زیاد می‌داند:

«ما بر اساس بررسی‌های خود می‌دانیم که ایرپاد ۳ جدید تولید شده و در انتظار عرضه جهانی است، اما این امر که آیا اپل در نهایت دوشنبه از آن رونمایی می‌کند، یک موضوع قابل بحث در جامعه فناوری اپل محسوب می‌شود.»

او در ادامه عنوان می‌کند احتمال زیادی وجود دارد که اپل در رویداد Unleashed از نسل سوم ایرپاد رونمایی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا