سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

«مهدی سالم» مشاور فرهنگی و رسانه‌ای وزیر ارتباطات شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات «مهدی سالم» را به‌عنوان مشاور فرهنگی و رسانه‌ای وزارت ارتباطات، در اولین انتصاب خود معرفی کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سالم دکترای مدیریت فرهنگی دارد و پیش‌ازاین با سابقه ۲۰ سال فعالیت در حوزه فرهنگ، رسانه و فضای مجازی مدیریت «شبکه امید» سیمای جمهوری اسلامی ایران را به عهده داشته است.

«عیسی زارع‌پور» در ابلاغیه حکم او، ارائه طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی در راستای معرفی دستاوردها و اقدامات وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه با استفاده از تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور، همسوسازی اقدامات و فعالیت‌های روابط عمومی ستاد وزارتخانه، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه در راستای ارائه معرفی دقیق اقدامات و دستاوردها، تدوین پیوست فرهنگی و رسانه‌ای برای طرح‌ها و پروژه‌های کلان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیگیری عملیاتی شدن آن‌ها را خواسته است.

انتقاد سالم به عبور از خطوط قرمز

وزارت ارتباطات با انتشار این خبر بر این نکته هم تاکید کرده که، از دیگر سوابق مهدی سالم می‌توان به مدیریت امور بین‌الملل مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت در هیئت‌مدیره کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

علاوه بر این، سالم در دورانی که ریاست شبکه امید را بر عهده داشت انتقاداتی هم نسبت به روند تقسیم بودجه در حوزه امور فرهنگی مطرح کرده بود. او در یکی از مصاحبه‌های خود عبور از خط قرمزها را یکی از راهکارهای جذب مخاطب در شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما اعلام کرده بود.

سالم درباره جذب مخاطب در شبکه امید گفته بود:«در این شبکه به هر نحوی مخاطب جذب کنند، گفت: راه آسان جذب مخاطب این است که چهره‌های شناخته شده و اصطلاحاً سلبریتی را دعوت و یا از خط قرمزها عبور کنیم اما قرار ما در شبکه امید این نیست که به هر صورتی مخاطب جذب کنیم.»

البته حضور او در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین مدیریت شبکه امید با رویکرد تولید برنامه‌های حوزه کودک و نوجوان بیشتر از رویکرد سالم در حوزه کودک و نوجوان می‌گوید. از طرفی او در دوران فعالیت در شبکه امید از تولید بازی‌های رایانه‌ای هم خبر داده بود. همه این موضوعات گمانه زنی برای ورود بیشتر وزارت ارتباطات به حوزه‌های زیرساختی کودک و نوجوان را تقویت می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا