سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

روسیه با پایان نخستین فیلمبرداری یک فیلم در فضا، تیم تولید را به زمین بازگرداند

تیم تولید فیلم فضایی The Challenge روسیه پس از ۱۲ روز فیلم‌برداری در ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین برگشت و در خاک قزاقستان فرود آمد. این اولین فیلمی است که واقعا در فضا فیلمبرداری شده است.

بر اساس گزارش زنده سازمان فضایی روسیه، «یولیا پرسیلد» و «کلیم شیپنکو» امروز مطابق زمان‌بندی در دشتی در کشور قزاقستان فرود آمدند. این دو نفر با کمک فضانوردی به نام «اولگ نوویتسکی» که شش ماه در ایستگاه فضایی مشغول انجام ماموریت بود، به زمین برگشتند.

سازمان فضایی روسیه در این باره نوشت: «کپسول فرود سرنشینان "سویوز MS-18" در صحت و ایمنی به سر می‌برد. سرنشینان سالم و سرحالند!» اگر پروژه تولید این فیلم مطابق برنامه پیش برود، روسیه می‌تواند به اولین کشوری تبدیل شود که در فضا فیلم ساخته است. پیش‌تر اعلام شده بود که هالیوود آمریکا هم می‌خواهد با همکاری «تام کروز»، ناسا و اسپیس ایکس در مدار زمین فیلم‌برداری داشته باشد.

تیم تولید فیلم سینمایی The Challenge در تاریخ ۱۴ مهر به فضا رفتند تا صحنه‌های مورد نیاز خود را فیلم‌برداری کنند. این فیلم که اطلاعات آن فعلا محرمانه باقی مانده، داستان جراحی را روایت می‌کند که به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود تا جان یک فضانورد را نجات دهد. گفته می‌شود که سه فضانورد روسی ایستگاه فضایی هم در این فیلم حضور کوتاهی داشته‌اند. ظاهرا قرار است از صحنه‌های فرود این کپسول به زمین هم در این فیلم سینمایی استفاده شود.

فیلم‌برداری اولین فیلم سینمایی در فضا در کنار دستاوردهای دیگری مثل پرتاب اولین ماهواره، اولین حیوان، اولین فضانورد مرد و اولین فضانورد زن به مدار از جمله دستاوردهای فضایی روسیه به حساب می‌آید. با این حال، روسیه مدرن در مقایسه با شوروی موفقیت‌های فضایی بسیار کمتری داشته و به دنبال جبران عقب‌افتادگی خود نسبت به کشورهای رقیب است.

اسپیس ایکس پارسال با ارسال موفقیت‌آمیز فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی توانست به انحصار موشک‌های روسی در پرتاب فضانوردان به فضا پایان دهد. روسیه حالا در تلاش است تا با همکاری چین دستاوردهای جدیدی در حوزه فضا داشته باشد و در ماه پایگاه بسازد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا