سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

تشکیل کارزاری برای پخش زنده جلسات کمیسیون طرح صیانت؛ نمایندگان امروز تصمیم می‌گیرند

جمعی از فعالان فضای مجازی و مردم در راستای پخش زنده جلسات کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، کارزاری اینترنتی تشکیل دادند و از رئیس مجلس می‌خواهند تا مذاکرات اعضای این کمیسیون به صورت علنی منتشر شود. این در حالی است که دومین جلسه کمیسیون مشترک پس از تعیین اعضای هیئت رئیسه آن، ساعت ۱۸ امروز برگزار و برای برگزاری علنی جلسات تصمیم‌گیری خواهد شد. این کارزار در حالی تشکیل شده که خود کارزار اینترنتی مخالفت با طرح صیانت با بیش از یک میلیون امضا همچنان در جریان است و این مطالبه‌گری به جایی نرسیده و به نظر می‌رسد فعالین مجازی در حداقل‌ترین خواسته خود به دنبال عملی شدن وعده نمایندگان خانه ملت مبنی بر پخش زنده جلسات کمیسیون طرح صیانت هستند.

پس از حواشی بسیار پیرامون طرح صیانت و بررسی آن ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی، نمایندگان مجلس در مصاحبه‌های مختلف بارها وعده دادند کار رسانه‌ای قوی در این زمینه صورت بگیرد تا تمامی جلسات این کمیسیون به صورت علنی برگزار شده و هماهنگی برای پخش آن توسط صدا و سیما انجام شود.

اما اولین جلسه این کمیسیون برای انتخاب اعضای هیئت رئیسه، پشت درهای بسته برگزار و برخلاف وعده‌های قبلی صحبت از احتمال عدم علنی بودن جلسات مطرح شد. دبیر کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از احتمال ثبت و‌ ضبط مذاکرات این کمیسیون و پخش آن بعد از حذف موارد زائد به بهانه خسته‌کننده بودن جلسات برای مردم خبر داد و سخنگوی کمیسیون نیز اعلام کرد در جلسه آتی پیرامون علنی بودن یا نبودن جلسات کمیسیون تصمیم‌گیری خواهد شد.

حال فعالان فضای مجازی در آستانه برگزاری دومین جلسه این کمیسیون، کارزاری را برای پخش زنده جلسات کمیسیون بررسی طرح صیانت از فضای مجازی به راه انداخته‌اند.

در این کارزار از قالیباف خواسته شده با توجه به حساسیت این طرح، تصمیم‌گیری‌ها پیرامون آن پشت درهای بسته صورت نگرفته و از اختیارات خود به عنوان رئیس مجلس استفاده کرده تا تمامی جلسات و مذاکرات کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت به صورت زنده پخش شود.

کارزار پخش زنده طرح صیانت
این کارزار از روز گذشته آغاز شده و تاکنون به ۱۶۵ امضا رسیده است

لازم به ذکر است مردادماه امسال، همزمان با بررسی طرح صیانت در مجلس شورای اسلامی، شاهد شکل گیری کارزاری در مخالفت با این طرح بودیم که به بیش از یک میلیون امضا رسید اما نمایندگان مردم به خواست عموم توجهی نداشته و بررسی آن را تصویب کردند. کارشناسان حقوقی نیز در گفتگو با دیجیاتو عنوان کرده بودند که از لحاظ قانونی این کارزارهای اینترنتی وجاهتی ندارند اما تشکیل و امضای جمعی آنها را نوعی اعتراض جمعی خوانده بودند که به هر حال شاید بتواند تاثیراتی روی تصمیم‌گیری‌ها بگذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا