سرور مجازی
فضای مجازی

ارزش پول ملی لبنان باز هم کاهش یافت

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نیو عرب، ارزش پول ملی لبنان باز هم کاهش یافت و در معاملات روز چهارشنبه هر دلار بیش از 20 هزار پوند فروخته شد که نشان می‌دهد پول رایج این کشور تقریباً تمام ارزشی را که پس از اعلام دولت جدید در ماه گذشته به دست آورده بود، از دست داده است.

پول رایج لبنان که از سال 1997 به طور رسمی 1500 پوند در برابر دلار آمریکا اعلام شده است، از زمان شروع بحران اقتصادی بی‌سابقه در سال 2019، بیش از 90 درصد از ارزش خود را در بازار سیاه از دست داده است.

پوند این کشور در ماه ژوئیه در بازار سیاه به پایین‌ترین رقم خود رسید به طوری که هر دلار 23000 پوند فروخته شد.

سیاست آمریکا در نابودی اقتصاد لبنان به بهانه اصلاحاتلبنان|نبیه بری: مشکل تشکیل دولت داخلی است/ آمادگی کامل برای کمک به نجات اقتصاد لبنان

تشکیل دولت جدید لبنان در تاریخ 10 سپتامبر و پایان دادن به بن بست سیاسی یک ساله، ارزش پول این کشور را به 15000 واحد در برابر دلار رساند که ارزشمندترین رقم در ماه‌های اخیر محسوب می‌شد. اما افزایش احساسات بازار به سرعت از بین رفت و پوند در هفته‌های بعد دوباره شروع به عقب نشینی کرد.

چندین صرافی به خبرگزاری فرانسه گفتند که هر دلار به قیمت 20500 پوند رسیده است و از 17000 پوند در ابتدای ماه کاهش ارزش شدید نشان می‌دهد.

کاهش مداوم ارزش پول لبنان امیدها در باره اینکه دولت جدید این کشور می‌تواند بحران اقتصادی را مهار کند، از بین برده است. بحرانی که توسط بانک جهانی به عنوان یکی از بدترین بحران‌ها از اواسط قرن نوزدهم معرفی شده است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر نزدیک به 80 درصد مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا