سرور مجازی
فضای مجازی

خاندوزی ایده‌های گذشته‌اش درباره بورس را در وزارت اقتصاد عملیاتی کند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار قتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن زنگنه ضمن انتقاد از نبود سیاست جامع و اصولی برای هدایت نقدینگی سرگردان در جامعه به بورس گفت: از وزیر اقتصاد و امور دارایی انتظار می‌رود با توجه به اینکه آقای خاندوزی پیش از رفتن به این وزارتخانه ایده‌های خوبی داشتند، در خصوص ورود سریعتر نقدینگی به بورس که ارتباط مستقیم با زندگی و سرمایه مردم دارد، ورود کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه برای ورود نقدینگی به بورس تنها راهکار بازآفرینی اعتماد به بازار سرمایه در میان مردم است، افزود: لازمه‌ ایجاد اعتماد در میان افکار عمومی، ابتدا اعتماد دولت به بازار سرمایه است و لازمه این اعتماد براساس قانون بودجه سال 1400 فروش سهام شرکت‌های برتر در بازار سرمایه توسط دولت و افزایش عرضه اولیه است که این موضوع سیگنال مثبتی را به بازار سرمایه ارسال خواهد کرد.

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس تاکید کرد: باید اقدام عملی شود و اعتماد دولت به بازار سرمایه به افکار عمومی نشان داده شود. ابزار این اعتمادآفرینی هم در بودجه 1400 دیده شده است.

زنگنه تصریح کرد: موضوع بعدی جلوگیری از افزایش فروش اوراق مالی است، دولت امروز اکثر تامین مالی خود را از طریق فروش اوراق مالی انجام می‌دهد، اوراق حدود 24 درصد ارزش افزوده سالیانه دارد و این موضوع موجب شده متاسفانه سرمایه‌‍‌ ها به جهت اطمینان سرمایه‌گذاری این محل به سمت اوراق حرکت کند که باید مراقبت شود تا سیاست های بانکی و انتشار اوراق در تضاد با حمایت از بازار سرمایه نباشد.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد:این کمیسیون طی جلسات خود بحث سرمایه در بازار و تثبیت ارز را بررسی خواهد کرد و ایده های خود را در اختیار دولت قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا