سرور مجازی
فضای مجازی

افزایش 50 درصدی واردات کالاهای روسی توسط اروپا علیرغم ادامه تحریم‌ها

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اداره آمار اروپا (یورواستات) در این هفته اعلام کرد ارزش صادرات روسیه به کشورهای اروپایی در هشت‌ماهه ابتدایی سال جاری میلادی به 109٫7 میلیارد دلار رسیده‌ و روسیه همچنان سومین صادرکننده بزرگ به اتحادیه اروپاست.
حجم صادرات روسیه به اروپا در این دوره 48٫7 درصد نسبت‌به هشت‌ماهه ابتدائی 2020 افزایش‌یافته ‌است.
دو صادرکننده برتر به روسیه، چین با 331٫6 میلیارد دلار و آمریکا با 169٫1 میلیارد دلار بوده‌اند. حجم صادرات اروپا به روسیه هم در هشت‌ماهه ابتدایی سال جاری میلادی 13٫6 درصد افزایش‌یافته و به 66٫8 میلیارد دلار رسیده‌است.

روسیه رکورد تولید گاز طبیعی را در سال جاری میلادی می‌شکندافزایش صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا

بزرگ‌ترین واردکنندگان کالا از روسیه از ابتدای سال جاری میلادی تا اواسط تابستان، آمریکا با 296٫7 میلیارد دلار، انگلیس با 211 میلیارد دلار، چین با 170٫8 میلیارد دلار و سوئیس با 118٫2 میلیارد دلار بودند.
ارزش کل صادرات اتحادیه اروپا به کشورهای خارج از این اتحادیه در این دوره به 1.6 تریلیون دلار رسیده‌است یعنی یک افزایش سالانه 13٫8 درصدی. میزان واردات اتحادیه اروپا هم با 16٫7 درصد افزایش به 1.31 تریلیون یورو رسیده‌است.
صادرات روسیه به اتحادیه اروپا علی‌رغم تحریم‌های اعمال‌شده در 2014 روبه‌افزایش است. اتحادیه اروپا در این دوره، مذاکرات با روسیه در مورد ایجاد یک سازوکار بدون ویزا را معلق کرده و قرار داد جدید همکاری با این کشور را متوقف کرده‌است. بروکسل همچنین چندین تن از مقامات روسیه را از ورود به اتحادیه اروپا منع و سرمایه‌های آن‌ها را مسدود کرده‌است.
روسیه در پاسخ به این اقدامات، واردات برخی کالاها از کشورهای اروپایی را محدود کرده‌است. این اقدامات مورد انتقاد شهروندان و شرکت‌های روسیه و اتحادیه اروپا قرار داشته و موجی از اعتراضات را در بین کشاورزان اروپایی به وجود آورده‌است.
انتهای پیام/35

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا