سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

سامسونگ پرفروش‌ترین سازنده گوشی‌های هوشمند در فصل سوم ۲۰۲۱ شد

کمبود جهانی تراشه شرکت‌ها را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده و حالا مشخص شده که باعث کاهش ۶ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند در فصل سوم ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبلی شده. در این بازه زمانی سامسونگ با سهم ۲۳ درصدی همچنان پرفروش‌ترین سازنده گوشی‌های هوشمند جهان بوده است.

طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی «کانالیس»، کمبود جهانی تراشه حداقل یکسال دیگر ادامه دارد و پس از این مدت باید منتظر تعادل در بازار باشیم. با این وجود، سامسونگ توانسته بیشترین گوشی‌های هوشمند را در بازار بفروشد، البته سهم کره‌ای‌ها نسبت به فصل سوم ۲۰۲۰ افزایشی نداشته و همچنان برابر ۲۳ درصد است.

اما وضعیت در رتبه‌های دوم و سوم تغییر کرده و برخلاف فصل سوم ۲۰۲۰، شیائومی دیگر در رتبه دوم قرار ندارد. در حقیقت سهم شیائومی در بازار تغییری نداشته و همچنان برابر ۱۴ درصد است، اما اپل توانسته سهمش را ۳ درصد افزایش دهد و حالا بالاتر از شیائومی قرار بگیرد. شیائومی با سهم ۱۴ درصدی در رتبه سوم به چشم می‌خورد و اپل با سهم ۱۵ درصدی، در بازار جهانی دوم است.

در رتبه‌های چهارم و پنجم به ترتیب ویوو و اوپو با سهم یکسان ۱۰ درصد به چشم می‌خورند. سهم این شرکت‌ها نسبت به فصل سوم ۲۰۲۰ رشد یک درصدی را تجربه کرده است.

با توجه به اینکه گوشی‌های سری آیفون ۱۳ به تازگی وارد بازار شده‌اند و فصل تعطیلات در کشورهای غربی در پیش است، انتظار می‌رود سهم اپل در بازار افزایش پیدا کند، هرچند نمی‌تواند سامسونگ را شکست دهد. با این وجود، احتمالا فاصله‌اش با شیائومی را افزایش می‌دهد و جایگاهش به عنوان دومین فروشنده گوشی‌های هوشمند مستحکم می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا