سرور مجازی
فضای مجازی

آماده همکاری با مجلس برای اصلاح اساسنامه صندوق توسعه هستیم

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، غضنفری رییس جدید هییت عامل صندوق توسعه ملی در مراسم تودیع و معارفه که در این سازمان با حضور میرکاظمی رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: بر اساس جزییات طرح امایش سرزمین که در سازمان برنامه و بودجه تدوین و تصویب شده است، مطابق با اساسنامه صندوق توسعه ملی گامهای بیشتری برداشته خواهد شد.

غضنفری گفت: متنوع سازی مصارف و افزایش سرعت بازگشت تسهیلات جزو برنامه های اصلی بنده برای دوره جدید پنج ساله مدیریت صندوق توسعه ملی است.

وی افزود، برنامه های مدیریت صندوق توسعه بر اساس سه عامل قابل تعیین است. توجه به منابع ، مدیریت مصارف و همچنین فرایندهای داخلی. توجه داشته باشیم که منطق اساسنامه صندوق توسعه بر حفظ منابع صندوق برای ایندگان و نسلهای بعدی تاکید دارد.

بر این اساس با هماهنگی هییت امنا باید سهم ثابت ایندگان مشخص و سازوکاری تعیین شود تا به هیچ وجه از این قسمت از منابع استفاده نشود. به این تریب پیشنهاد میشود بخشی از اختیارات هیات امنا به هییت عامل واگذار شود و همچنین برای حفظ منابع از خط اعتباری بانکها با کمک منابع صندوق استفاده بیشتری شود. یکی دیگر از پیشنهادات نیز تلفیق واحد سرمایه گذاری وزارت اقتصاد با صندوق توسعه ملی است.

وی افزود، یکی از پیشنهادات برای اداره صندوق اضافه شدن واحد سنجش ریسک است چراکه با توجه به نوسانات ارزی و… صندوق با ریسکهای متنوعی رو به رو شده است.

وی تاکید کرد، اماده همکاری با مجلس شورای اسلامی برای اصلاح اساسنامه صندوق توسعه ملی هستیم.

گفتنی است، بر اساس حکم رئیس جمهور، مهدی غضنفری، علیرضا میرمحمد صادقی(معاون پیشین وزیر نفت)، اصغر ابوالحسنی (معاون پیشین بانک مرکزی و وزرات اقتصاد) حسین عیوضلو، مسعود موحدی (قائم مقام پیشین وزارت صنعت، معدن و تجارت) به عنوان اعضای جدید هیئت عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شده اند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا