سرور مجازی
فضای مجازی

پیش بینی باقی ماندن قیمت نفت در محدوده 85 دلار طی چند سال آینده

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان‌بی‌سی، سرپرست تحقیقات انرژی در بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد با توجه به بهبود تقاضا و محدود بودن عرضه، قیمت نفت در سال‌های آینده هم در همین سطح بالا باقی می‌ماند.
دامین کوروالین که یک استراتژیست ارشد در زمینه کالا هم هست گفت:« زیرساخت‌های بازار باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم قیمت نفت خام برنت در چند سال آینده روی 85 دلار در هر بشکه باقی بماند».
وی عقیده دارد این شرایط مثل شوک زودگذر زمستان برای قیمت گاز نخواهد بود، بلکه آغاز یک قیمت‌گذاری واقعی و بالا برای نفت است.
بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز قیمت نفت خام برنت را در پایان سال جاری میلادی 90 دلار در هر بشکه پیش‌بینی می‌کند.

مخالفت وزیر نفت عراق با قیمت نفت بالاتر از 85 دلارافزایش صادرات نفت عربستان به آسیا در ماه نوامبر

قیمت نفت خام آمریکا 1٫26 درصد در روز پنجشنبه افزایش داشت و به 81٫45 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام برنت هم با 1٫24 درصد افزایش، 84٫21 دلار در هر بشکه به فروش رسید.
کوروالین گفت:«کسری موجود در بازار نفت طولانی‌ترین کسری طی دهه‌های گذشته‌است و تقاضا در فصل زمستان همچنان از عرضه بیشتر خواهد بود. کمبود سرمایه‌گذاری در بخش تولید و اکتشاف علی‌رغم افزایش تقاضا، حاکی از ادامه افزایش قیمت نفت حداقل در یک سال آینده است».
وی تاکید کرد اتفاقی که در بازار زغال‌سنگ می‌افتد یعنی افزایش قیمت آن به‌خاطر پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه، یک زنگ هشدار برای نفت است.
«فعالیت‌های حفاری نفت در بخش عرضه بهبود چندانی نداشته‌است، این در حالی است که تقاضا روبه‌افزایش است. بنابراین کسری در بازار نفت ادامه خواهد داشت».
وی افزود:« علی‌رغم افزایش 60 درصدی قیمت نفت در سال جاری میلادی، تولیدکنندگان عرضه را بالا نبرده‌اند. تقاضا روبه‌افزایش است و سرمایه‌گذاری در بخش تولید باید افزایش یابد».
انتهای پیام/28

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا