سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

ریلمی سال آینده موبایلی با فناوری شارژ فوق سریع ۱۲۵ واتی معرفی می‌کند

ریلمی ظاهرا قصد دارد نخستین گوشی مجهز به شارژ فوق‌سریع ۱۲۵ واتی UltraDart این برند را با قابلیت شارژ ۳۳ درصدی باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی تنها در سه دقیقه، سال آینده رونمایی کند.

برند ریلمی سال گذشته فناوری شارژ فوق‌ سریع ۲۵ واتی خود با نام UltraDart را معرفی کرد؛ اما با وجود اینکه این فناوری سال گذشته معرفی شده است، هنوز نه هیچ‌یک از گوشی‌های این برند مجهز به این فناوری مجهز شده است و نه هنوز بیانیه‌ای در مورد گوشی‌های دارای این فناوری در آینده از سوی ریلمی منتشر شده است.

معاون ریلمی در هند، اروپا و آمریکای لاتین یعنی آقای «Madhav Shet» در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که سال آینده گوشی جدیدی از ریلمی با فناوری شارژ فوق‌سریع آن روانه بازار خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرده که ریلمی سال آینده یک گوشی پرچم‌دار از سری گوشی‌های ریلمی جی تی را نیز معرفی و عرضه خواهد کرد؛ البته هنوز مشخص نیست این گوشی چه زمانی در سال آینده معرفی و عرضه می‌شود و وجود یا عدم وجود فناوری شارژ فوق‌سریع ریلمی در این گوشی نیز هنوز مشخص نیست.

در این فناوری از تکنیک شارژ سه روشه (three-way charging solution) استفاده شده است. در این تکنیک از ولتاژ کاهشی برای به حداکثر رساندن قدرت شارژ و همچنین از شیوه موثری برای جلوگیری از افزایش دما استفاده شده است.

فناوری شارژ فوق سریع 125 واتی ریلمی

تکنیک مورداستفاده در این فناوری و همچنین بهینه‌سازی کل فرایند شارژ برای جلوگیری از افزایش دمای دستگاه در حین شارژ، باعث شده است راندمان فناوری شارژ فوق‌سریع ریلمی به ۹۸ درصد برسد.

در ضمن در سیستم شارژ این فناوری از ساختار تراشه برگردان استفاده شده که باعث شده است مسیر بین پورت USB Type کوتاه‌تر و میزان تولید گرما هم کمتر شود. در ضمن در این سیستم یک صفحه فوق نازک با توانایی بالا برای هدایت گرما استفاده شده که می‌تواند در حین فرایند شارژ، گرما را سریع‌ جذب و آن را فوری پراکنده کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا