سرور مجازی
فضای مجازی

متوسط قیمت نفت در سال 2021 حدود 60 درصد افزایش می‌یابد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس گزارش ماه اکتبر صندوق بین المللی پول (IMF) که روز سه شنبه منتشر شد، انتظار می رود میانگین قیمت نفت در سال 2021 تقریباً 60 درصد بیشتر از سال 2020 باشد و به 65.68 دلار در هر بشکه برسد.

بنابراین، صندوق بین المللی پول پیش بینی ماه ژوئیه خود را برای افزایش قیمت نفت در سال 2021 حفظ کرد.

به گفته تحلیلگران این صندوق، قیمت نفت در سال 2022 به 64.52 دلار در هر بشکه می‌رسد و در میان مدت بدون تغییر باقی می‌ماند.

پیش بینی افزایش قیمت نفت به 80 دلار در زمستان امسالائتلاف اوپک پلاس تولید خود را همگام با افزایش قیمت نفت بالا می‌برد

صندوق بین المللی پول همچنین اعلام کرد که در سال 2021 قیمت نفت 59 درصد بیشتر از متوسط سال قبل خواهد بود. در سال 2020 متوسط قیمت نفت به 41.29 دلار در هر بشکه رسید.

در عین حال، نویسندگان این گزارش معتقدند که در درازمدت، شرایطی پیش می آید که قیمت ها کاهش می یابد و در سال 2026 به 56.3 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

در این گزارش همچنین آمده است: عواملی که ممکن است در کوتاه مدت به رشد قیمت نفت کمک کنند، کاهش سطح تولید جهانی نفت به دلیل کاهش سرمایه گذاری ها در سال گذشته و همچنین ادامه حمایت قیمت ها از سوی اوپک پلاس است.

درعین حال، عواملی که می توانند منجر به کاهش قیمت ها شوند ممکن است موج جدید کرونا و افزایش تولید توسط ایران، لیبی و ونزوئلا و همچنین رشد تولید نفت شیل در ایالات متحده باشد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا