سرور مجازی
فضای مجازی

در آستانه برگزاری انتخابات نظام مهندسی تهران اعلام شد: تعلیق پروانه اشتغال 55 عضو هیئت مدیره به دلیل تخلف

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌محمد عبدی‌قهرودی یادآور شد: پروانه اشغتال به کار 55 نفر از اعضای نظام مهندسی ساختمان کشور که داوطلب انتخابات نهمین دوره بودند به دلیل نقض قوانین و مقررات با حکم وزیر راه و شهرسازی تعلیق شده است.

وی با تاکید بر اینکه تعلیق‌هایی که انجام گرفت صرفا به دلیل نقض ضوابط و بخشنامه‌های وزارتی بوده و تخلف از بخشنامه‌های وزارتخانه، پیگیری می‌شود، افزود: وزارتخانه به واسطه قانون و نظارت عالیه بر انتخابات و فرآیند برگزاری قانونی آن،اقدام به تعلیق برخی از اعضاهای سازمانهای نظام مهندسی ‌کرد که صرفا ناقض بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بود و اینها دلیلی بر فساد مالی افراد تعلیق شده نبوده و نیست.

رئیس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور یادآور شد: بند ج ماده 23 آیین‌نامه اجرایی به صراحت اعلام کرده است که نقض یا عدم توجه به بخشنامه‌های وزارتخانه از مواردی است که وزیر راه می‌تواند چنانچه نقض قانونی در این باره انجام شود نسبت به تعلیق پروانه اشخاص، اقدام کند.

عبدی قهرودی با اشاره به اینکه رسیدگی به سایر تخلفات نیز در مراجع قضایی دنبال خواهد شد، توضیح داد: در خصوص دیگر تخلفات در این دوره توسط اعضای هیات‌مدیره‌ها، وزیر سابق راه و شهرسازی، ادارات کل راه و شهرسازی را مکلف کرده بودند تا متخلفان را به شورای انتظامی سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان اعلام کنند که آن کار نیز انجام و نتیجه اعلام خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان تاکید کرد: تمام تخلفات در شورای انتظامی رسیدگی می‌شود.

به گزارش تسنیم، به نظر می‌رسد اعلام این خبر در آستانه برگزاری نهمین دووره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران پیامی برای نامزدهای این انتخابات است که اخیرا تعداد آنها با افزایش 6 نفر به 231 نفر رسیده است.

انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی تهران 27 مهر برگزار می شود/ افزایش تعداد نامزدهای تایید صلاحیت شدهصدور اعتبارنامه‌های هیئت‌مدیره‌های نظام مهندسی ساختمان تا پایان مهر

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا