سرور مجازی
فضای مجازی

کنفرانس شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی برگزار می‌شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ فرامرز رستگار دبیر سندیکای مخابرات و دبیر کنفرانس «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی» با اعلام خبر برگزاری کنفرانس شبکه ملی اطلاعات با سخنرانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دلیل شیوع کرونا این کنفرانس فقط با حضور افراد متخصص و ذی‌ربط برگزار می‌شود.

دبیر این کنفرانس اظهار کرد: در این کنفرانس همه افراد مرتبط با موضوع دور هم جمع هستند تا ظرفیت هر بخش شناسایی شود.

وی تصریح کرد: در این کنفرانس علاوه بر بخش‌های مرتبط در بخش غیردولتی، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که مسئولیت پیشبرد شبکه ملی اطلاعات را بر عهده دارند حاضر هستند.

بیشتر بخوانید:

«فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟»|17 هدف عملیاتی مهم تولید محتوا در بستر شبکه ملی اطلاعات چیست؟وزیر ارتباطات: ماموریت اصلی وزارت ارتباطات، تکمیل شبکه ملی اطلاعات استوزیر ارتباطات: اپراتورها نقش ویژه ای در تحقق شبکه ملی اطلاعات بر عهده دارند

وی درباره علت برگزاری این کنفرانس خاطرنشان کرد: ما در شبکه‌های سیار پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم اما در شبکه ثابت که زیرساخت اپراتور تلفن همراه است کارهای زیادی انجام نشده و این موضوع یکی از دلایل عدم پیشرفت مطلوب و کافی شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود.

دبیر کنفرانس «شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی» با اشاره به برگزاری نمایشگاهی در حاشیه این کنفرانس افزود: 50 شرکت داخلی توانمندی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را درزمینهٔ شبکه ملی اطلاعات به نمایش خواهند گذاشت.

وی تصریح کرد: همان‌طور که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تأکید کرده است شبکه ملی اطلاعات دارای بخش زیرساختی (زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات) و غیر زیرساختی (شبکه‌های اجتماعی، پلتفرم‌هایی برای رشد کسب‌وکارهای اینترنتی و اپلیکیشن‌ها) است که تعدادی از شرکت‌ها در این حوزه در نمایشگاه فعال هستند.

رستگار گفت: معمولاً در سال‌های گذشته به بخش زیرساختی یا کمتر پرداخته می‌شد، یا به‌صورت ضعیف این موضوع مورد توجه بود، اما امسال بخشی در نمایشگاه به محتوا، پلتفرم‌ها‌، شبکه‌های اجتماعی و نظایر آن تخصیص داده شده است.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا