سرور مجازی
فضای مجازی

اوجی: خبرهای خوبی در حوزه فروش نفت در راه است

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی وزیر نفت پس از حضور در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز برنامه‌های وزارت نفت در حوزه‌های بالادستی و پایین‌دستی نفت و گاز، چالش‌های این وزارتخانه و سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز و پروژه‌های در دست اجرا تشریح شد.

وی با بیان اینکه در نشست امروز وضعیت فعلی صنعت نفت در حوزه نفت، گاز، پالایش و پخش و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تشریح شد، افزود: همچنین در این جلسه، سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر کابینه سیزدهم با تأکید بر ضرورت تأمین سرمایه‌گذاری در حوزه وزارت نفت، ادامه داد: حمایت نمایندگان می‌تواند در تحقق این مهم اثرگذار باشد، از سوی دیگر با به‌کارگیری راهکارهای ارائه‌شده در نشست امروز می‌توان به دستاوردهای مناسبی دست یافت.

اوجی تصریح کرد: میادین مشترک به‌عنوان اولویت نخست در حوزه نفت و گاز، فشارافزایی میادین گازی به‌منظور حفظ و نگه‌داشت تولید در بخش گاز و نفت، سرمایه‌گذاری‌ در بخش میان‌محصولی صنایع پیشران پتروشیمی و پارک‌های زنجیره‌ای اهمیت دارد که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اجرای برنامه‌های دولت تحقق یابد.

وزیر نفت درباره راهکارهای فروش نفت نیز توضیح داد: من فکر می‌کنم با استفاده از تمامی پتانسیل‌های داخلی، ظرفیت‌های خارجی و تنوع قراردادها خبرهای خوبی در راه است.

وی با بیان اینکه با توجه به روند رشد 6 تا 7 درصدی نیاز به مصرف انرژی در دنیا و کاهش بیماری کرونا، پیش‌بینی می‌شود تقاضا به انرژی روزبه‌روز افزایش پیدا ‌کند، ادامه داد: برای فروش نفت و میعانات گازی راهکارهای متنوع مانند تهاتر با کالا و تهاتر با مشارکت و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است، این راهکار می‌تواند منابع مالی موردنیاز پروژه‌های عمرانی را تأمین کند.

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا