سرور مجازی
فضای مجازی

شاخص بورس 10هزار واحد افت کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 921میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 4هزار و 460میلیارد تومان در بیش از 630هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 10هزار و 420واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 455هزار و 610واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و ارتباطات سیار ایران شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت تبریز با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 444میلیون ورقه به‌ارزش 18هزار و 120میلیارد تومان در 664هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 197 واحد افت کرد و در ارتفاع 20هزار و 782 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و مجتمع جهان فولاد سیرجان شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت شیراز، پالایش نفت لاوان و نفت پاسارگاد امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا