سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

مدیر CDC آمریکا: پایان همه‌گیری کرونا به رفتار انسان‌ها بستگی دارد

دکتر «روشل والنسکی»، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده (CDC) عقیده دارد که نمی‌توان پایان همه‌گیری را پیش‌بینی کرد. او پایان این مسئله را وابسته به رفتار انسان‌ها دانست و از این رو، آن را یک مشکل تلقی کرد.

با فرا رسیدن بیستمین ماه فراگیری ویروس کرونا در دنیا و پس از اوج‌گیری موج دلتا که تعداد مبتلایان را در هر روز به حدود ۱۷۲,۰۰۰ نفر رسانده بود، تعداد مبتلایان در برخی کشورها در حال کاهش است. برخی کارشناسان پزشکی پیش‌بینی می‌کنند که دلتا آخرین جهش بزرگ این ویروس است ولی برخی دیگر عقیده دارند که نمی‌توان پایان آن را پیش‌بینی کرد.

والنسکی در جلسه‌ای که به تازگی برگزار شده، گفت: «ما در حال حاضر اطلاعات مفیدی از این ویروس داریم. واکسن نیز داریم. اما آنچه واقعا غیرقابل پیش‌بینی است، رفتار انسان‌هاست. رفتار‌ انسان‌ها متاسفانه تاکنون کمکی به ما در کنترل این بیماری نکرده است.»

کارشناسان بیماری‌های عفونی هشدار داده‌اند که تنها ۵۵ درصد از جمعیت ایالات متحده به صورت کامل واکسینه شده‌اند و نیاز است که مردم از واکسن بیشتر استقبال کنند، زیرا موج دلتا بسیار خطرناک است.

روشل والنسکی

والنسکی ادامه داد: «گونه دلتا، R-nought 8 و یا R-nought 9 است. این بدان معناست که هر فرد مبتلا به گونه دلتا، می‌تواند ۸ و یا ۹ نفر را به ویروس کرونا مبتلا کند. پس ما به محافظت بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم سطح بیماری را در کشور کاهش دهیم. درحالی که برخی کشورها به خوبی از واکسن استقبال کرده‌اند، اما متاسفانه مکان‌هایی وجود دارند که واکسیناسیون را جدی نگرفته‌اند.»

او در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: «کرونا، ویروس مرموزی است. بنابراین تنها کاری که از دست ما انسان‌ها برمی‌آید، همکاری با یکدیگر در به پایان رساندن آن است. باید به کمک واکسیناسیون از خود و جامعه‌مان محافظت کنیم. ما با رفتارهایی که انجام می‌دهیم، درحال مبارزه با یکدیگر هستیم، نه مبارزه با ویروس کرونا.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا