سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

دوربین آیفون ۱۳ در بررسی DxOMark بالاتر از آیفون ۱۲ پرو قرار گرفت

گوشی‌های سری آیفون ۱۳ با دوربین‌های بهبودیافته نسبت به نسل قبلی وارد بازار شده‌اند و بررسی‌های DxOMark هم چنین موضوعی را تایید می‌کنند. DxOMark پس از بررسی دوربین آیفون ۱۳ مینی و پرو، اینبار به سراغ مدل استاندارد رفته. دوربین آیفون ۱۳ توانسته در بررسی این مرجع به امتیاز ۱۳۰ دست پیدا کند و بالاتر از آیفون ۱۲ پرو با امتیاز ۱۲۸ قرار بگیرد.

DxOMark به این گوشی اپل در بخش عکاسی امتیاز ۱۳۸ را داده که سه امتیاز بالاتر از آیفون ۱۲ پرو است. در بخش فیلمبرداری هم با امتیاز ۱۱۷ روبه‌رو هستیم که ۵ امتیاز بالاتر آیفون ۱۲ پرو محسوب می‌شود. با این وجود در بخش زوم گوشی جدید اپل امتیاز پایین‌‌تری، ۵۵ را بدست آورده است.

با وجود اینکه در آیفون ۱۳ شاهد استفاده از دوربین تله‌فوتو جداگانه نیستیم، اما عملکردش نسبت به نسل گذشته بهبود داشته:

«در بخش دوربین، آیفون ۱۳ نمی‌تواند یک دوربین تله‌‎‌فوتو را در اختیارتان قرار دهد، اما با چندین بهبود نسبت به نسل گذشته‌اش همراه است. ماژول اصلی دوربین این دستگاه اندازه سنسور یکسان با آیفون ۱۲ پرو مکس دارد و بجای PDAF، از سیسم فوکوس خودکار Dual-Pixel بهره می‌برد. نور از دریچه دیافراگم f/1.6 عبور می‌کند و یک سیستم لرزشگیر سنسور شیفت همه چیز را تثبیت می‌کند. ماژول اصلی توسط یک دوربین اولترا واید همراهی می‌شود که از فناوری یکسان با نسل قبلی بهره می‌برد.»

دوربین آیفون ۱۳

با توجه به امتیازهای بدست آمده و البته گفته DxOMark، تفاوتی میان ماژول‌های دوربین آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی وجود ندارد، بنابراین بدون توجه به دستگاهی که می‌خرید، به سیستم دوربین یکسانی دسترسی پیدا می‌کنید.

DxOMark از کیفیت بالای رنگ، وایت بالانس و رنگ پوست مناسب در اکثر شرایط نوری خبر داده. از سایر ویژگی‌های مثبت دوربین این گوشی هوشمند می‌توان به فوکوس خودکار سریع و دقیق در عکاسی و فیلمبرداری اشاره کرد.

با وجود چنین ویژگی‌های مثبتی، دوربین این گوشی هوشمند در بخش زوم عملکرد بالایی ندارد، در ویدیوهای آن بخصوص در شرایط نوری ضعیف نویز به چشم می‌خورد و همچنین در صحنه‌های با کنتراست بالا، داینامیک رنج محدودی دارد.

با این امتیاز، آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی با امتیاز ۱۳۰ در جایگاه یکسانی با آیفون ۱۲ پرو مکس قرار می‌گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا