سرور مجازی
فضای مجازی

تشدید تولید و واردات برای مقابله با گرانی تخم مرغ/قیمت مصوب 42500 تومان شد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در حالی که مردم به دلیل گرانی گوشت قرمز و مرغ به سمت مصرف تخم مرغ رفتند قیمت این محصول نیز افزایش یافته و قیمت هر شانه 30 عددی بر اساس مشاهدات میدانی از 55 هزار تومان فراتر رفته است.

دلیل گرانی بی سابقه قیمت تخم مرغ ،افزایش حذف گله‌های مرغ تخمگذار و کاهش جوجه‌ریزی در خرداد ماه بود که نگارنده در خبرگزاری تسنیم بارها در آن مقطع هشدار داد اما وزارت جهاد کشاورزی توجهی به این امر نداشت.

مرغ داران با کمبود نهاده دامی و متعادل نبودن قیمت محصول نهایی با هزینه های تولید، میزان تولید خود را کاهش دادند اما وزارت جهاد کشاورزی دولت جدید برای رفع این مشکلات قیمت مصوب تخم مرغ را افزایش داد و از طرفی مسیر واردات این محصول را برای جبران کسری موقت و افزایش تقاضا در بازار، باز کرد.

*افزایش 9 هزار و 500 تومانی قیمت مصوب هرشانه تخم مرغ

قیمت مصوب هرشانه 30 عددی تخم مرغ 33 هزار تومان بود که بر اساس اعلام سرپرست امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی به زودی عرضه گسترده آن با قیمت 42500 تومان آغاز می شود که این موضوع به معنای آن است که قیمت مصوب هرشانه تخم مرغ 9هزار و 500 تومان افزایش یافته است.

حسین دماوندی نژاد سرپرست معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در این ارتباط اظهار داشت: تولید ماهانه تخم مرغ در کشور به حدود 100 هزار تن رسیده که این میزان از مصرف کشور کمی بیشتر است و به این ترتیب هیچ مشکلی در تامین تخم مرغ مورد نیاز کشور و حتی افزایش ذخایر وجود ندارد.

وی ادامه داد: اتحادیه سراسری مرغ تخم گذار هم توافقاتی برای واردات تخم مرغ از کشور ترکیه داشته که این واردات هم در حال انجام است.

دماوندی نژاد تاکید کرد: با توجه به واردات و مازاد تولید پیش بینی‌های لازم برای تامین افزایش تقاضای تخم مرغ هم صورت گرفته و به این ترتیب مشکلی هم در تامین مازاد تقاضای شش ماهه دوم سال موجود ندارد.

وی افزود: تمام تلاشمان این است که با حفظ تعادل بازار تخم مرغ آرامش به این بازار باز گردد.

دماوندی نژاد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز واحد‌های تولید مرغ گوشتی و تخم گذار و همچنین دامداران خاطر نشان کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته و تامین ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی نیاز مرغداران به نهاده برای ماه جاری و آینده به طور کامل تامین شده است.

وی افزود: برای جبران کاستی‌ها این نهاده‌ها به سرعت در حال رسیدن به گمرک و ترخیص هستند و در کوتاه ترین زمان در اختیار واحد‌های تولیدی قرار میگیرند.

عرضه گسترده تخم مرغ با قیمت شانه ای 42500 تومان از امروزعرضه گسترده تخم مرغ با قیمت شانه ای 42500 تومان از امروزترخیص 15 هزار تن برنج از امروز/ مرغ و تخم مرغ به اندازه کافی وارد کشور شده استترخیص 15 هزار تن برنج از امروز/ مرغ و تخم مرغ به اندازه کافی وارد کشور شده است

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا