سرور مجازی
فضای مجازی

شاخص بورس 22هزار واحد افت کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 6میلیارد و 322میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 327میلیارد تومان در بیش از 706هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 22هزار و 280واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 465هزار و 983 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و گسترش نفت و گاز پارسیان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فجر انرژی خلیج فارس و پتروشیمی فناوران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 158میلیون ورقه به‌ارزش 19هزار و 769میلیارد تومان در 484هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 351 واحد افت کرد و در ارتفاع 20هزار و 980 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های نفت پاسارگاد، پخش البرز و صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا