سرور مجازی
فضای مجازی

وزیر انرژی قطر: قیمت گاز به سطحی ناسالم رسیده‌است

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، وزیر انرژی قطر و مدیرعامل شرکت قطر پترولیوم، بزرگ‌ترین صادرکننده گاز طبیعی مایع جهان، یک روز پس‌از این‌که قیمت گاز در آسیا به رکورد جدیدی رسید گفت قیمت گاز طبیعی به سطحی ناسالم برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان رسیده‌است.
سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر پس‌از یک گفتگوی مجازی با کادری سیمسون، سخن‌گوی اقتصادی کمیسیون انرژی اروپا گفت:« قیمت گاز طبیعی پیامد زیرساخت‌های اساسی بازار از جمله عرضه و تقاضاست. بنابراین سطح فعلی قیمت گاز در بازارهای جهانی هم برای تولیدکنندگان و هم مصرف‌کنندگان نامناسب است».

قیمت گاز در اروپا از مرز 1900 دلار در هر 1000 متر مکعب عبور کردآرامکو: کمبود گاز تقاضا برای نفت را 500 هزار بشکه در روز بالا برده‌است

الکعبی ماه گذشته اعلام کرده بود افزایش قیمت گاز تا حدی نتیجه کاهش سرمایه‌گذاری در این صنعت و تلاش برای دستیابی سریع به انرژی‌های پاک است.
وی گفت:« تقاضای بالایی از طرف مشتریان ما وجود دارد و متأسفانه ما نمی‌توانیم همه آنها را تامین کنیم. به‌نظر من این شرایط نتیجه عدم سرمایه‌گذاری کافی در صنعت گاز است».
وقتی قیمت گاز در آسیا در ماه سپتامبر به 20 دلار در هر یک میلیون واحد رسید، وزیر انرژی قطر گفت امیدوار است این افزایش قیمت ادامه نداشته باشد چون به ضرر مصرف‌کنندگان است.
وی اظهار داشت:« ما این قیمت‌های بالا را نمی‌خواهیم چون به نفع مصرف‌کنندگان نیست. گاز 2 دلاری یا 20 دلاری به درد ما نمی‌خورد. ما یک‌قیمت منطقی و باثبات می‌خواهیم».
وخیم‌تر شدن شرایط انرژی در جهان در این هفته قیمت نقدی گاز طبیعی مایع در آسیا را 40 درصد در روز چهارشنبه افزایش داد. قیمت تحویل گاز در شمال آسیا در ماه نوامبر 56 دلار در هر واحد اعلام ‌شده است.
انتهای پیام/104

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا