سرور مجازی
فضای مجازی

مرغ‌های ایرانی تریاکی نیستند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بازنشر خبری از قول رئیس پیشین سازمان دامپزشکی کشور (علیرضا رفیعی‌پور) مبنی بر استفاده از تریاک در صنعت پرورش طیور گوشتی با هدف وزن‌گیری، به استحضار هموطنان عزیز می‌رساند پرورش طیور گوشتی در کشور مبتنی بر اصول علمی در کنترل بیماری‌ها، استفاده از جوجه یک‌روزه استاندارد اصلاح‌نژادشده، بهره‌گیری از جیره غذایی مناسب و اصلاح ساختار واحدهای پرورشی بوده و لذا استفاده از راههای غیرمعقول و غیرعلمی در فرآیند پرورشی تحت هیچ شرایطی توجیهی نداشته و قطعاً صنعت تولید گوشت مرغ از این موارد مبراست.

لذا با تأکید مجدد بر این نکته که تولید گوشت مرغ در کشور از مزرعه تا سفره تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور می‌باشد؛ تأکید می‌گردد هموطنان عزیز با اطمینان خاطر می‌توانند نسبت به مصرف گوشت مرغ اقدام و نگرانی در این ارتباط نداشته باشند.

لازم به ذکر است سامانه ارتباطی 1512 در سرتاسر کشور آماده پاسخگویی به سؤالات هموطنان در حوزه وظایف و مسئولیت‌های دامپزشکی کشور است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم استفاده از تریاک برای پرورش مرغ موضوعی بود که در سال‌های قبل در مطلبی در یکی از خبرگزاری های کشور منتشر شد اما خود مصاحبه‌شونده (علیرضا رفیعی‌پور رئیس وقت سازمان دامپزشکی) آن را تکذیب کرد.

انتهای پیام/+

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا