سرور مجازی
اخبار آی تیتکنولوژیفناوری

نمایشگر نسل بعدی آیپد پرو از حداقل نرخ نوسازی ۱۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند

اپل ظاهرا در حال کار روی دو مدل از آیپد پرو است که با نمایشگر کم مصرف LTPO OLED از راه می‌رسند. این تبلت‌ها احتمالا در حوالی سال‌های ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ معرفی می‌شوند و نرخ نوسازی صفحه نمایش‌شان تا ۱۰ هرتز پایین می‌آید.

به گزارش نشریه کره‌ای The Elec، اپل احتمالا به دنبال عرضه آیفون ۱۳ پرو فناوری LTPO OLED را به تبلت‌ها هم می‌آورد. از آن‌جایی که قدرتمندترین تبلت این شرکت آیپد پرو است، گفته شده که نسل بعدی این محصول از رفرش ریتی در دامنه ۱۰ تا ۱۲۰ هرتز پشتیبانی خواهد کرد.

آیپد پرو از سال ۲۰۱۷ از نمایشگر پروموشن بهره می‌برد، اما این نمایشگر دامنه نرخ نوسازی را به ۲۴ تا ۱۲۰ هرتز محدود می‌کند. در واقع، اگر به لحاظ فنی دقیق شویم، مدل‌های آیپد پرو از سال ۲۰۱۷ از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی، ۶۰ هرتزی، ۴۰ هرتزی، ۳۰ هرتزی و ۲۴ هرتزی پشتیبانی می‌کردند. ولی حالا آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس به نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی، ۸۰ هرتزی، ۶۰ هرتزی، ۴۸ هرتزی، ۴۰ هرتزی، ۳۰ هرتزی، ۲۴ هرتزی، ۲۰ هرتزی، ۱۶ هرتزی، ۱۵ هرتزی، ۱۲ هرتزی و ۱۰ هرتزی دسترسی دارند.

آیپد پرو M1

گزارش امروز می‌گوید یکی از مدل‌های آیپد پرو بعدی دارای نمایشگر ۱۲.۹ اینچی خواهد بود. پیش‌تر بلومبرگ هم گفته بود که اپل روی یک آیپد بزرگ‌تر کار می‌کند تا این دستگاه را همراه با یک مدل ۱۱ اینچی به بازار بفرستد. بر اساس گفته قبلی «مینگ-چی کو»، اپل برنامه عرضه آیپد با نمایشگر OLED در سال ۲۰۲۲ را لغو کرده و آن را تا سال ۲۰۲۳ یا دیرتر به تعویق انداخته است.

افزون بر این، «راس یانگ» تحلیل‌گر زنجیره تامین نمایشگرها هم مدعی شده بود که اولین آیپد اپل با نمایشگر OLED در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود. با این حساب، زمان زیادی تا معرفی این محصول باقی مانده و باید منتظر بمانیم تا گزارش‌های بیشتری در این زمینه منتشر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا